ADANA HABERLERİ

Büyükşehir’den İşaret Dili Eğitimi

IHA
26.10.2015 - 13:01Son Güncelleme :

İŞARET DİLİ EĞİTİMİ ADANA KENT KONSEYİ TOPLANTI SALONU’NDA 25 KİŞİNİN KATILIMI İLE BAŞLADI.

IHA

Adana Kent Konseyi Engelli Meclisiile Adana Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirilen, engelli bireylerle daha kolay iletişim kurulabilmesi ve bu konuda farkındalık oluşturulması amacıyla başlatılan işaret dili eğitimi Adana Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda 25 kişinin katılımı ile başladı.
Toplamda 72 saat sürecek işaret dili eğitimini, kendisi de işitme engelli olan eğitmen Burcu Pişkin Aydın veriyor.
Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya, "Bu eğitimin amacı, işitme engeli vatandaşlarımızın başta hastaneler olmak üzere bütün kamu kurum ve kuruluşlarında iletişim ile alakalı yaşadıkları aksaklıkların ortadan kaldırılmasıdır. Engelli bireylerin sosyal hayatın içinde daha çok yer almalarını arzuluyoruz. İşaret dili eğitimine başvuruların fazla olması bizleri oldukça memnun etti. Bu kapsamda eğitimlerin devamı gelecek" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Büyükşehir’den İşaret Dili Eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 13 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir’den İşaret Dili Eğitimi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı