ANKARA HABERLERİ

Büyükşehir’den gece temizliği

Hürriyet Haber
23.06.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği ekipleri, kaldırım ve geçitleri geceleri temizliyor. Gündüz yoğun olarak kullanılan bulvar ve cadde kaldırımları ile alt ve üst geçitler gece boyu spreylerle yazılmış yazılardan arındırılıyor, çöp ve atık maddelerden temizleniyor, bir baştan bir başa süpürülüyor, asansörlerin bakım ve tamiri yapılıyor.

Hürriyet Haber

Büyükşehir Belediyesi olarak trafiğin aksamaması için özellikle gündüz nüfusun yoğun olduğu bölgelerde temizlik işlemlerini gece yapmayı tercih ettiklerini anlatan Kent Estetiği Daire Başkanı Ömer Öksüz, “Geceleri Ankara’yı güne yeniden hazırlıyoruz” dedi.

Tamir yapılıyor

Kuğulu Kavşağı’ndan Ulus Meydanı’na kadar olan bölümün 15 günde bir temizlendiğini kaydeden Öksüz, şöyle konuştu:

“Gündüz temizlikten yeterli verimi alamadığımız için ekiplerimizin çoğunluğunu geceye çektik. Şu anda 100 kişi ile çalışıyoruz. Hem yaya üst geçitleri hem tünellerde yıkama yapılıyor, cam bariyerler siliniyor, kaldırım kenarları süpürülüyor. Gündüzleri yazılmış yazılar temizleniyor.”

Öksüz, tamir ve bakım ekiplerinin de gece boyunca çalıştığını dile getirdi. Yaya üst geçitlerindeki asansörleri çalışır vaziyette tutmak için geceleri tek tek kontrol ettiklerini söyleyen Öksüz, gündüzleri de kaldırımların bakım ve onarımı için 23 ekibin görevlendirildiğini ifade etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Büyükşehir’den gece temizliği haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı