GAZİANTEP HABERLERİ

Büyükşehir’den Ekmek İsrafına ’Hayır’ Kampanyası

IHA
28.10.2015 - 14:42Son Güncelleme :

BÜYÜKŞEHİR’DEN EKMEK İSRAFINA “HAYIR” PROJESİ

IHA

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Mutfak Sanatları Eğitim Merkezi (MUSEM) gıda israfına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için kampanya başlattı.
MUSEM tarafından, Bayat ekmeklerin değerlendirilmesi için yöresel yemeklerin de bulunduğu bir atölye kurdu. “İsrafa hayır, haydi gelin bugün bir omaç yaparak bayat ekmeklerimizi değerlendirelim” sloganı ile başlatılan kampanyaya ev hanımları da destek veriyor. MUSEM’de gerçekleştirilen atölye çalışmalarında katılımcılara altı tiritli kebap, omaç, çullu papa, öcce, vişne tiridi, muhammaradan gibi yöresel yemek menüleri öğretiliyor.
MUSEM yetkilileri, kampanyanın hem ekmek israfının önüne geçilmesi hem de dengeli beslenme açısından önemli olduğunu belirtti.
Yetkililer, bu bağlamda ekmeklerin daha idareli kullanılmasını ve artan ekmeğin değerlendirilip savurganlığın önüne geçilmesinin hedeflendiğini kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Büyükşehir’den Ekmek İsrafına ’Hayır’ Kampanyası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 14 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir’den Ekmek İsrafına ’Hayır’ Kampanyası haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı