MANİSA HABERLERİ

Büyükşehir’den Cumhuriyetin 92. Yılına Özel Konser

IHA
30.10.2015 - 15:12Son Güncelleme :

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KONSERVATUVARI, 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI ÇERÇEVESİNDE CUMHURİYET KONSERİ VERDİ.

IHA

Manisa Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde Cumhuriyet konseri verdi.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı, Cumhuriyet’in 92. Kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Kültür Merkezi Lale Salonu’nda konser verdi. Konsere, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanı Müge Kuğu, Mali Hizmetler Dairesi Başkanı Ahmet Uluturhan, Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanı Burhanettin Özey, MASKİ Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Mustafa Parlak, Atatürk Gençlik Merkezi Sorumlusu Duygu Karataş ve çok sayıda davetli katıldı. Şefliğini Konservatuvar eğitmenlerinden Sener Akıncı’nın üstlendiği, solistliğini TRT Ses Sanatçısı Emre Oralburç’un yaptığı konser saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Konserde, ‘Kırmızı Buğday’, ‘Harmandalı’, ‘ İzmir’in Kavakları’, ‘Kerimoğlu’, ‘Çanakkale içinde’, ‘Yörük Ali’, ‘Atabarı’ gibi Türk Halk Müziğinin en seçkin eserleri seslendirildi. Konservatuvar Dans Bölümü öğrencileri ile Halk oyunu eğitmenleri geceye birbirinden güzel gösterileri ile katkıda bulunurken, konseri izlemeye gelen sanatseverler unutamayacakları bir gece geçirdi.
ONUNCU YIL MARŞI HEP BERABER SÖYLENDİ
Konserin sonunda Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu başta olmak üzere konsere katılan davetliler hep bir ağızdan Onuncu Yıl Marşı’na ellerindeki Türk Bayrakları’nı sallayarak eşlik etti.
KONSERVATUVAR’DAN BAŞKAN ERGÜN’E TEŞEKKÜR
Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı eğitmenleri ve öğrencileri konserin düzenlenmesinde desteklerini esirgemeyen, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu ile sanatın ve sanatçının her zaman yanında olan Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Büyükşehir’den Cumhuriyetin 92. Yılına Özel Konser hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 15 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir’den Cumhuriyetin 92. Yılına Özel Konser haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı