ERZURUM HABERLERİ

Büyükşehir’den, Bir ‘Prestij Caddesi’ Daha

IHA
20.07.2015 - 14:29Son Güncelleme :

BÜYÜKŞEHİRDEN PRESTİJLİ CADDE

IHA

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, şehrin caddelerini tarihi misyonuna uygun bir şekilde yeniden dizayn ederek ‘Prestij Caddesi’ne dönüştürüyor.
Bu kapsamda il genelinde yürütülen projelerden biri olan ‘Gürcükapı Prestij Caddesi’ tamamlandı. Erzurum’un yetiştirdiği İslam âlimlerinden biri olan Habib Baba Hazretleri’nin türbesinin yer aldığı Gürcükapı Caddesi, ‘Prestij Caddesi Projesi’ çerçevesinde baştan aşağı yenilendi. Erzurum ve ilçelerinde eş zamanlı yürütülen proje kapsamında şehrin caddeleri Avrupa’daki caddeler gibi ışıklandırılıp baştan aşağı güzelleştiriliyor. Proje kapsamında Gürcükapı Caddesi’nde yapılan çalışmada 420 metre andezit bordür, 1160 metrekare andezit plak, 155 metrekare engelli taşı, asfalt, şehrin tarihi dokusuna uygun dekoratif aydınlatma direkleri ve ışıklar kullanıldı. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, Erzurum’un caddelerinin yapılan kentsel estetik yenilemeyle güzel bir görünüme kavuştuğunu ifade etti. Başkan Sekmen, “Prestij Cadde Projeleri kentsel dönüşüm hizmetlerimizin sac ayaklarından biridir. Hatırlanacağı gibi Kongre, Mumcu, Erzincankapı, Bat Pazarı, Uzundere ve Pasinler’den sonra bu kez de Gürcükapı Caddesi’ni yeniledik. Habib Baba Hazretleri’nin yer aldığı, yaya ve araç trafiğinin yoğun bir şekilde yaşandığı bu yerde yapılan yenileme çalışmasında asfalt, andezit bordür ve plak, engelli taşı ve dekoratif aydınlatma direkleri kullandık. Burada engelli kardeşlerimizin kaldırımları rahat bir şekilde kullanmaları için özel yürüme yolu yaptık. Erzurum’un tarihi cadde ve önemli yerleşim yerlerini ‘Prestij Cadde Projeleri’ kapsamında yeniliyoruz” dedi. Bu arada Gürcükapı Caddesi esnafı Başkan Mehmet Sekmen’e kentsel estetik çalışmasından ötürü teşekkür etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Büyükşehir’den, Bir ‘Prestij Caddesi’ Daha hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir’den, Bir ‘Prestij Caddesi’ Daha haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:35
 • Guneş
  07:22
 • Öğle
  12:21
 • İkindi
  14:44
 • Akşam
  16:58
 • Yatsı
  18:34
Sayfa Başı