Ege Haberleri

  Büyükşehir davasına bakan yorumu: Beraat diliyorum

  Burcu TANER / İZMİR, (DHA)
  21.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nü ziyaret etti, Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik operasyonlarla iddianamenin kabul edilmesini değerlendirdi.

  İddianameler ve soruşturmayla ilgili üzüntü duyduğunu söyleyen Günay, “Baştan itibaren soruşturma ile ilgili zamanlama ve uygulamalarına itirazda bulundum. Kocaoğlu sevdiğim bir arkadaşımdır. Halk tarafından seçilmiş belediye başkanıdır. Herhangi bir siyasetçinin yolsuzlukla ilgili suçlanmasından her zaman rahatsız oldum” diye konuştu.

  Yargı sürecinin başladığını, fazla tartışma şansı olmadığını da kaydeden Günay, “Umuyorum ki başta Kocaoğlu olmak üzere suçlananlar bu iddialardan beraat ederler. Dileğim budur. Kocaoğlu ile bu kez görüşemedim ancak daha önce defalarca görüştüm yine ilk fırsatta görüşürüm. Bu yargı sürecinin kısa zamanda beraat ile sonuçlanmasını diliyorum. İzmir için yapacak çok işimiz var, umarım bu konular kısa sürede gündemden düşer” dedi.

  EXPO logosunu beğendi

  EXPO 2020 adaylığı için hazırlanan logoyu da değerlendiren Günay, “Logoyu İzmir’e gelmeden önce gördüm. Herkese teşekkür ederim. İnsan ve güneş figürlerini iç içe geçiren güzel bir çalışma olmuş. Umarım uğurlu gelir bize” dedi. Bakan Günay, İzmir’e turizm için ciddi kaynak ayrıldığını da vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü:

  “Ben şahsen Basmane’den başlayan ve Agora’ya çıkan hattı çok önemsiyorum. İzmir’de gerek yerli gerek yabancı turistlerin çok ilgi duyabileceği bir güzergah olacak. Kötü yapılaşmaya rağmen son derece özgün mimarinin korunduğu bir bölge ve iyileştirmeye ihtiyaç var. İmkan ölçüsünde iyileştirme çalışmaları yapabilirsek ilginç bir destinasyonu İzmir turizminin zenginlikleri arasına katmış olacağız.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı