MUĞLA HABERLERİ

Büyükşehir Dalaman’da Bilgilendirdi

IHA
20.10.2015 - 22:49Son Güncelleme :

BÜYÜKŞEHİRDEN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

IHA

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Dalaman İlçesi’nde Muğla Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinin anlatıldığı bilgilendirme toplantısı düzenledi.
Muğla Büyükşehir Belediyesi, Günlüce Mahallesi, Seydikemer İlçesi’nde düzenlediği Muğla Büyükşehir Belediyesi Bilgilendirme toplantılarına Ortaca ve Dalaman ilçelerinde devam etti. Muhtarların ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği bilgilendirme toplantılarında Muğla’nın Büyükşehir Belediyesi olmasından sonra Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği hizmetler ve yapacağı projeler vatandaşlara anlatıldı. Muğla Büyükşehir Belediyesi daire başkanlarının vatandaşları bilgilendirdiği toplantılarda ilçeler özelinde yapılan hizmetler ve Muğla genelinde yapılan hizmetler katılımcılara sunumlar eşliğinde anlatıldı.
Dalaman’da düzenlenen Muğla Büyükşehir Belediyesi bilgilendirme toplantısında konuşan Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, Dalaman’a hizmet etmek için Dalaman Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin birlikte uyum içinde çalıştığını söyledi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne bugüne kadar Dalaman ilçesi için yapılanlar için teşekkür etti. Muhammet Şaşmaz;” Kaldırımları, bisiklet yolları, temiz sokakları ile daha çağdaş, yaşanır bir Dalaman için çalışıyoruz. Lüzumsuz işlere, kavgaya ayıracak zamanımız yok. Vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz. Vatandaşlarımızda kendilerine hizmetin Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Dalaman Belediyesi’nden geldiğini biliyor.” dedi.
KÖYLERİMİZDE YAŞAM STANDARTLARINI YÜKSELTEREK KENTTEN KÖYE GÖÇÜ SAĞLAMAK İSTİYORUZ
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Dalaman ilçesinde yapılan bilgilendirme toplantılarında Muğla’nın Büyükşehir Belediyesi olmasının üzerinden bir buçuk sene gibi kısa bir süre geçmesine rağmen Muğla ili genelinde bütün birimleriyle hizmet ürettiklerini, en büyük destekçilerinin kendilerine güvenen vatandaşlar olduğunu söyledi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “Muğla Büyükşehir Belediyesi olduktan sonra olmayan bir belediyeyi kurduk. Kısa bir süre içerisinde teşkilat şemamızı ve araç gerecimizi tamamlayarak Muğla gibi bir coğrafyada hizmet vermeye başladık. Vatandaşlarımıza hizmet götürürken seçimlerden önce de söylediğimiz gibi bizlerin en büyük yardımcısı bulundukları mahallerdeki temsilcimiz çok değerli muhtarlarımız. Onların istek ve talepleri ile bugüne kadar birçok hizmeti yerine getirdik ve vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek için çalışıyoruz. Köylerde tarım ve hayvancılığa önem veriyor, üreticimize katma değeri yüksek ürünlerin ekimi için destek veriyoruz. Ayrıca alım garantili üretim yaparak üreticilerimizle birlikte üretiyoruz. Alt yapısıyla, suyuyla köylerimizde yaşam standartlarını yükselterek köyden kente göçün önüne geçerek, kentten köye göçü sağlamak istiyoruz. Kırsalın ayakta kalmasını ve gelişmesini temin etmeye çalışıyoruz.” dedi.
MUĞLA’NIN EN BÜYÜK ZENGİNLİĞİ İNSAN ZENGİNLİĞİ
Muğla’nın coğrafi, doğal güzelliklerinin yanında en büyük zenginliğinin insan zenginliği olduğunu söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğla’da birlik ve beraberlik içerisinde sevgi, hoşgörü, güleryüzlü hizmet anlayışı ile çalıştıklarını söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Büyükşehir Dalaman’da Bilgilendirdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 22 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir Dalaman’da Bilgilendirdi haberi güncellenecektir.

  MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Kasım 2017, Cuma
  • İmsak
   06:02
  • Guneş
   07:41
  • Öğle
   13:02
  • İkindi
   15:45
  • Akşam
   18:03
  • Yatsı
   19:31
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı