ADANA HABERLERİ

Büyükşehir, Çevre Koruma Kapsamını Genişletiyor

IHA
22.10.2015 - 12:11Son Güncelleme :
IHA

Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’na bağlı Özel Atık Şube Müdürlüğü elektrikli ve elektronik atıklar için çalışma başlattı.
Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Mehmet Çelebi Akkuş, 22.05.2012 tarih ve 28300 sayılı Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların Kontrolü Yönetmeliği 8. Maddesine göre Büyükşehir Belediyelerinin, AEEE’lerin il genelinde etkin toplanması amacıyla belediyelerce yürütülen çalışmaları koordine etmekle, bilgilendirme ve eğitim faaliyetlerine katılmakla yükümlü olduğunu belirtti.
Akkuş, bu kapsamda Bakanlıkça lisanslı bir firma olan Akademi Çevre ile protokol yaparak, bundan böyle yönetmeliklere göre Adana Büyükşehir Belediyesi’ne verilen görevleri eksiksiz yerine getireceklerini söyledi.
Akademi Çevre firmasının yöneticileri, Türkiye’de her yıl tonlarca elektronik atık hem insan sağlığını tehdit ettiğini, hem de çevreye onarımı mümkün olmayan kalıcı zararlar verdiğini kaydederek, geri dönüşüme alınmayan elektronik atıkların ekonomide yarattığı kaybın ise milyarlarca doları bulduğunu ifade ettiler.
Özel Atık Şube Müdürü Çağrı Ün de, atık elektrikli ve elektronik eşyalarını geri dönüşüme göndermek isteyen vatandaşların Alo 153 hattına ulaşarak Özel Atık Şube Müdürlüğü’ne bilgi vermelerini istedi.
Adana Büyükşehir Belediyesi ile Akademi Çevre firması arasında protokol imzalandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Büyükşehir, Çevre Koruma Kapsamını Genişletiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ekim 2015 tarihinde saat 12 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir, Çevre Koruma Kapsamını Genişletiyor haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

02 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:46
 • Guneş
  07:27
 • Öğle
  12:39
 • İkindi
  15:14
 • Akşam
  17:30
 • Yatsı
  18:59
Sayfa Başı