MALATYA HABERLERİ

Büyükşehir, Bimer Eğitim Semineri Düzenlendi

IHA
02.07.2015 - 14:25Son Güncelleme :

MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, HİZMET İÇİ EĞİTİM SEMİNERLERİNE DEVAM EDİYOR.

IHA

Malatya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara daha hızlı ve kaliteli hizmetler sunmak amacıyla personele yönelik hizmet içi eğitim seminerlerine devam ediliyor.
Özellikle Büyükşehir statüsü ile birlikte hizmet ve sorumluluk alanı genişleyen Malatya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların 3071 sayılı Dilekçe Hakkı ile 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı taleplerinin karşılanması sırasında hızlı ve kaliteli hizmet verilmesi için Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanlıkları bünyesinde görevli personel ile şube müdürlerine ‘BİMER Eğitim Semineri’ düzenledi.
Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen seminere, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanlıkları ile şirketlerde görevli personeller katıldı. Büyükşehir Belediyesi BİMER sorumlusu Tülay Aknar tarafından verilen seminerde, BİMER ve Bilgi Edinme uygulamaları, kanuni dayanağı, uygulama şekli ve meydana gelen aksaklıklar anlatıldı. BİMER’in Başbakanlık tarafından vatandaşlarla irtibatlı olunması için oluşturulan bir sistem olduğunu belirten BİMER sorumlusu Tülay Aknar, vatandaşlar tarafından 3071 sayılı Dilekçe Hakkı veya 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı kanalıyla yapılan istek, talep ve şikayetlerin olumlu veya olumsuz mutlaka cevap verme zorunluluğu olduğunu belirterek, cevaplandırılmaması halinde kişi ve kurumlar hakkında yasal işlem yapılabileceğini söyledi.
Aknar, Dilekçe Hakkı ve Bilgi Edinme Hakkı kanunları ile ilgili ayrıntılı bilgiler vererek, Büyükşehir Belediyesine gelen taleplerin, alt birimlere sevki, verilmesi gereken cevap şekli ve uygulamaları ayrıntılı bir şekilde anlatarak, zaman zaman yaşanan sıkıntı ve yanlışları dile getirdi. Vatandaş memnuniyetinin yanı sıra tekrar yazımların önüne geçilmesi için taleplere net ve anlaşılır cevaplar verilmesinin önemine değinen Tülay Aknar, seminere katılanlardan gelen soruları da yanıtladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Büyükşehir, Bimer Eğitim Semineri Düzenlendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir, Bimer Eğitim Semineri Düzenlendi haberi güncellenecektir.

  MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ekim 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:55
  • Guneş
   06:32
  • Öğle
   12:22
  • İkindi
   15:27
  • Akşam
   17:52
  • Yatsı
   19:17
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı