GAZİANTEP HABERLERİ

Büyükşehir Belediyesinin spora yatırımları devam ediyor

AA / Kemal Karagöz
24.02.2016 - 09:50Son Güncelleme :
AA / Kemal Karagöz

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Büyükşehir Belediyesi spor alanında yatırım yapmaya devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Şehreküstü itfaiyesinin arka kısmında 700 kişilik spor salonu yapımına başlayan Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, çalışmalarını sürdürüyor. 700 metrekare alanı kapsayan spor salonunda basketbol, hentbol, tekvando, aikido, karete salonları olacak. Adı henüz netleşmeyen spor salonun temmuz ayında hizmete girmesi planlanıyor.

Özellikle kentin kırsal bölgelerinde yer alan mahallelere yapılacak sahaların bölgede yaşayan gençleri sporla buluşturması hedefleniyor. Genç nesillerin başka alanlarda yetişmemesi ve spor ile hayata daha dinamik bir bakış açısını bulması için gerçekleştirilen sahalarda genç sporcu adayların da yetişmesi amaçlanıyor.

İlk etapta Mevlana, Beydilli ve Karacaoğlan Mahallerinde yapılacak mini futbol ve basketbol sahalarından bir kısmı yapımı tamamlanırken diğer mahalledeki sahalarda çalışmalar devam ediyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Büyükşehir Belediyesinin spora yatırımları devam ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 09 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir Belediyesinin spora yatırımları devam ediyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı