ESKİŞEHİR HABERLERİ

Büyükşehir Belediyesinden "İş Sağlığı Ve İş Güvenliği" Eğitimi

IHA
06 Temmuz 2015 - 16:16Son Güncelleme : 06 Temmuz 2015 - 16:17

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 'İŞ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ' TEMEL EĞİTİMİ ÜZERİNE PİLOT ÇALIŞMA BAŞLATTI

IHA

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Eskişehir Kent Konseyi İş Sağlığı ve İş Güvenliği Çalışma Grubu ortaklığında, İş Sağlığı ve İş Güvenliği temel eğitimi üzerine pilot çalışma başlatıldı.
İş Sağlığı ve Güvenliği Çalışma Grubu üyesi A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı A. Fırat Ertan tarafından verilen eğitimde yaş, cinsiyet, ırk ve meslek farkı gözetilmeksizin herkesin yaşama hakkının en yüksek düzeyde garanti altına alınması gerekliliği vurgulandı.
Ertan, İş Güvenliği eksikliğinde çalışanların maruz kalacakları sonuçları aktarırken bu sonuçların çalışanların hayatını kaybetmesi, fiziksel ve duygusal sıkıntılar yaşaması, yaşamının geri kalan kısmının zorlaşması yanında gelir kaybı, işini kaybetme olasılığı, sigortasız çalışma halinde tedavi giderleri olduğunu ifade etti.
İş Sağlığı ve İş Güvenliği Çalışma Grubu Başkanı Levent Özbunar da temel amaçlarının insanların sağlıklı bir yaşam sürmesi için uygun ortamın sağlanması olduğuna dikkat çekerek “ Yasal zorunluluklar bu nedenle kâğıt üzerinde ve göstermelik olarak değil, insanların sağlık ve güvenliği proaktif yaklaşım doğrultusunda ele alınmalı, uygulanmalı ve geliştirilmelidir”diye konuştu.
Eğitim sonunda konuşan Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy ise Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa başlatılan bu çalışmanın son derece önemli olduğunu vurguladı ve Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Suat Ader’e teşekkür belgesi takdim etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Büyükşehir Belediyesinden "İş Sağlığı Ve İş Güvenliği" Eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir Belediyesinden "İş Sağlığı Ve İş Güvenliği" Eğitimi haberi güncellenecektir.

  ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ağustos 2017, Pazar
  • İmsak
   04:18
  • Guneş
   06:07
  • Öğle
   13:12
  • İkindi
   16:59
  • Akşam
   19:56
  • Yatsı
   21:31
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı