ORDU HABERLERİ

Büyükşehir Belediyesi’nden Çaybaşı ilçesine 38 milyon TL’lik yatırım

DHA
31.05.2018 - 14:07Son Güncelleme :
DHA

 

Nedim KOVAN/ÇAYBAŞI (Ordu), (DHA) – ORDU Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Çaybaşı ilçesine 38 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdiklerini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi’nin Çaybaşı ilçesinde düzenlediği iftar yemeğine katılarak, burada yapılan çalışmaları ve yatırımları anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, ilçeye verilen sözlerin tek tek yerine getirildiğini belirtti.

Başkan Yılmaz göreve geldikleri günden itibaren Çaybaşı ilçesine 38 milyon TL’lik yatırım yaptıklarını vurgulayarak “Çaybaşı ve İkizce ilçelerimiz arasındaki yol Karayolları Bölge Müdürlüğünün sorumluluğunda olmasına rağmen vicdani bir sorumluluk üstlenerek bu yolumuzu geçtiğimiz ay içerisinde hizmete açtık ve Çaybaşı ile İkizce ilçemizi sıcak asfaltlı modern bir yol ile birbirine bağladık. İl Özel İdaresince yılda 600 bin TL ödenek ayrılmış olan Çaybaşı’mızda göreve geldiğimiz günden bu yana 38 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdik. 26 mahallemizin yol ve su ile ilgili sorunları vardı. İlçe belediyemizle birlikte bu sorunları peyderpey çözüyoruz. Çaybaşı-İkizce yolu, ilçe merkezindeki ana ve ara yollar ile İlküvez-Kapılı-Akpınar mahalle yolları olmak üzere 18,5 kilometre yol yapımı gerçekleştirdik” dedi.

 

 

2018 yılında yapılacak yatırımlar hakkında da açıklama yapan Başkan Enver Yılmaz, “2018 yılı içerisinde Çaybaşı ilçemizin yollarıyla ilgili 12 milyon TL’lik yatırım gerçekleştireceğiz. Kapılı – Kurtboğaz bağlantı yolu 3 kilometre, İlküvez-Göksu grup yolu 6 kilometre, İlküvez-Kapılı-Çubuklu grup yolu 6 kilometre, Koztepe Mahallesi yolu 1,5 kilometre, Çaybaşı-Kargalı-Namazlı-Akbaba grup yolu 15 kilometre, İçeribükü-Gürçek-İlküvez grup yolu 4 kilometre, Cevizliyatak Mahallesi-Ünye Nurettin Mahallesi bağlantı yolu 5 kilometre, Köklük Mahallesi Madeoğlu Sokak bağlantı yolu 3 kilometre, Eğribel Mahallesi-Yağmurca Sokak bağlantı yolu 1,5 kilometre, Kuşlu-İkizce Gaziler grup yolu 2 kilometre, Aşıklı-Taşkesiği-Pelitliyatak grup yolu 4 kilometre, Kurudere-Çay-Boraks grup yolu 5 kilometre, İçeribükü mahalle yolu 1,5 kilometre, Kapılı-Akkuş Akpınar Mahallesi grup yolu 5 kilometre olmak üzere toplam 81 kilometre yolu sıcak asfalt ve asfalt olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” şeklinde konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ordu haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ordu haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Büyükşehir Belediyesi’nden Çaybaşı ilçesine 38 milyon TL’lik yatırım haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı