ANKARA HABERLERİ

Büyükşehir Belediyesi'nden bahar ilaçlaması

DHA
30.03.2016 - 11:03Son Güncelleme :
DHA

ANKARA, (DHA)- ANKARA Büyükşehir Belediyesi'nin yeni kurulan 'İlaçlama Koordinasyon Merkezi', 200 kişilik personeli ve 50 aracıyla, haşerelerin üreme dönemi olan bugünlerde 25 ilçedeki kanal, göl, gölet, inşaat alanları, su birikintileri, sazlık, bataklık ve mesire alanlarını ilaçlayarak, halk sağlığını tehdit edecek haşerelerle mücadele ediyor.
'İlaçlama Koordinasyon Merkezi'nde çalışmalarını 24 saat boyunca sürdüren BelPlas, 200 personel ve 50 araçla, Başkent'te bahar döneminde haşerelerin üremesini ve sayılarının artmasını önlemek amacıyla çalışma yapıyor.
Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ömer Bircan, durgun sularda sivrisineğin, gübrelik alanlarda ise karasinek larvalarının yetiştiğini, bu yüzden de Mogan Parkı, Göksu Parkı gibi göl ve gölet çevrelerinde yapılan mücadelenin, halk sağlığını korumak için önemli olduğunu belirtti.
Bircan, "kent zararlıları" olarak tanımlanan karasinek, sivrisinek, bit, pire, kene, tahtakurusu, hamamböceği, fare gibi haşerelere, üreme ve larva aşamasında müdahale ederek, insan sağlığını tehdit etmemelerini ve herhangi bir hastalık bulaştırmamalarını hedeflediklerini söyledi.
25 İLÇE 1431 MAHALLEDE ETKİN MÜCADELE
Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde haşerelerin gelişeceği yerlerin tespit edilmesiyle, halk sağlığını tehdit eden unsurlarla mücadele edildiğini belirten Bircan, “Kanallar, göller, göletler, inşaat alanları, su birikintileri, sazlık ve bataklıklar, haşerelerin üremesi ve gelişmesi için uygun alanlar. Ekiplerimiz, bunların üremesini engellemek amacıyla dört mevsim mücadele ediyor. Ailelerin vakit geçirdiği rekreasyon ve mesire alanlarında kene olasılığına karşı da ilaçlama yapıyoruz" dedi.
Şereflikoçhisar'dan Nallıhan'a, Elmadağ'dan Polatlı'ya kadar Ankara'nın dört bir tarafındaki ilçelere, uzak yakın demeden ulaşarak sağlıklı ve huzurlu bir yaz mevsimi geçirmeleri için çalıştıklarını belirten Bircan, “25 ilçemiz ve 1431 mahallemizde halk sağlığını tehdit edecek bakteriyel haşerelerle mücadeleye devam ediyoruz" diye konuştu.
İLAÇLAMA İÇİN TELEFONLAR
Vatandaşlardan gelen şikayetleri değerlendirmeye alan ekipler, rahatsızlık veren tüm haşerelere karşı, hem ev ve apartman bodrumu hem de işyerlerinde, düşük bir ücret karşılığında ilaçlama yapıyor. Haşereyle ilgili her sorunda, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin “384 66 10 - 384 66 11 - 384 66 12ö numaralı telefonları aranabilir.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Büyükşehir Belediyesi'nden bahar ilaçlaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 11 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir Belediyesi'nden bahar ilaçlaması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı