MERSİN HABERLERİ

Büyükşehir Belediyesi Ve Meski, Mükemmellikte Kararlılık Ödülü Aldı

IHA
22.10.2015 - 09:50Son Güncelleme :

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BURHANETTİN KOCAMAZ, KALDER TARAFINDAN EFQM MÜKEMMELLİK MODELİ KAPSAMINDA, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE MESKİ'YE 'MÜKEMMELLİKTE KARARLILIK' VERDİĞİNİ BİLDİRDİ.

IHA

Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MESKİ), yürüttüğü kalite çalışmaları kapsamında Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından iki yıldızla EFQM Mükemmellik Modeli “Mükemmellikte Kararlılık Belgesi” almaya hak kazandı.
EFQM Mükemmellik Modeli ’Mükemmellikte Kararlılık Başvurusu Saha Ziyareti’ açılış toplantısında konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “8 Mayıs 2014 tarihinde KalDer ile yapılan Türkiye Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi’nin imzalanması ile başlayan kalite yolculuğumuza 29 Temmuz 2015 tarihinde TS EN ISO 9001-2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’ni alarak devam ettik” dedi.
Başkan Kocamaz, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ olarak halka hizmet verirken çıtayı devamlı yüksek tutma bilinciyle hareket ettiklerini ifade ederek, “Belediyemiz için ALO 153, MESKİ için ise ALO 185 hattını oluşturduk. Biz Büyükşehir Belediyemizi ve MESKİ’yi açık, şeffaf, vatandaşımızın her an ulaşabileceği ve yapılan her faaliyetten her an haberdar olabileceği bir yer haline getirmek istiyoruz. Kalite her şeyin en iyisine ulaşma çabasıdır” ifadelerini kullandı.
Büyükşehir Belediyesi olarak kalite çalışmaları için oluşturdukları ekibin özverili ve sıkı bir şekilde çalışmalarını başarıyla yürüttüğünü belirten Kocamaz, buradaki hedeflerinin sadece bir belge, bir ödül olmaması gerektiğini vurgulayarak, bunu kurumsallaşma adına bir hayat biçimi haline getirmeleri gerektiğinin altını çizdi. Amaçlarının, Mersin halkına daha kaliteli, hızlı ve verimli hizmet sunmak olduğunu dile getiren Kocamaz, “Vatandaş-paydaş odaklı, çalışanlarını önemseyen ve katılımını sağlayan, sürekli iyileştirme ve gelişmeyi hedefleyen, kurumsal süreçlerde yalın, yenilikçi ve çevik, çevre ve toplumsal sorumluluk bilinci içerisinde bir yönetim tarzını benimsedik. Mükemmellik Modeli olarak tarif edilen bu yönetim felsefesini tüm kurumumuzda hakim kılacağız” diye konuştu.
Türkiye Mükemmellik Ödülü Sekreteri Berçin Gün ise Mükemmellik Modeli’nin uluslararası bir strateji modeli olduğu bilgisini vererek, Mükemmellik Modeli’nin kurumsallaşmanın sağlanabildiği, kurumların ekonomik çevrelerini ve dünyanın ötesinde toplumsal değerlerini sürdürebileceği sürekliliğin olması gereken bir model olduğunu kaydetti.
Kalite değerlendiricisi tarafından değerlendirilen Büyükşehir Belediyesi kalite çalışmaları sonucunda, KalDer değerlendiricileri Mersin Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ’nin Mükemmellikte Kararlılık Belgesi ile ödüllendirildiğini ilan etti. Mükemmellikte Kararlılık Belgesi, Başkan Kocamaz’a 18 Kasım 2015 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilecek olan 24. Kalite Kongresi ödül töreninde verilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Büyükşehir Belediyesi Ve Meski, Mükemmellikte Kararlılık Ödülü Aldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ekim 2015 tarihinde saat 09 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir Belediyesi Ve Meski, Mükemmellikte Kararlılık Ödülü Aldı haberi güncellenecektir.

MERSİN(İÇEL) NAMAZ VAKİTLERİ

27 Mayıs 2018, Pazar
 • İmsak
  03:39
 • Guneş
  05:19
 • Öğle
  12:45
 • İkindi
  16:33
 • Akşam
  19:58
 • Yatsı
  21:31
Sayfa Başı