MERSİN HABERLERİ

Büyükşehir Belediyesi Tarsus’ta 80 Çiftçinin Su Sorununu Çözdü

IHA
11.07.2015 - 15:17Son Güncelleme :

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, TARSUS İLÇESİNİN SUCULAR MAHALLESİ'NDE SULAMA TESİSİ SU TOPLAMA HAVUZU YAPARAK HİZMETE AÇTI. TESİSLE 80 ÇİFTÇİNİN SULAMA SUYU SORUNU ÇÖZÜLDÜ.

IHA

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tarsus ilçesinin Sucular Mahallesi’nde Sulama Tesisi Su Toplama Havuzu yaparak hizmete açtı. Tesisle bölgede tarımla uğraşan 80 çiftçinin sulama suyu sorunu çözülmüş oldu.
Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, üreticilerin sorunlarını çözmek ve tarıma destek vermek amacıyla bir proje daha hayata geçirildi. Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından Tarsus’ta bulunan Sucular Mahallesi’nde yapılan çalışmalarda, sulama su toplama havuzunun yetersiz olduğu tespit edilerek, bölgeye ilave havuz yapıldı. 1 Haziran 2015 tarihinde temeli atılan Sulama Tesisi Su Toplama Havuzu hizmete açıldı. Arazi sulama kapasitesi bin dekar olan Sulama Tesisi Su Toplama Havuzu, 80 çiftçinin sulama suyu sorununu çözüme kavuşturdu.
Öte yandan, Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından, merkez Toroslar ilçesi Değirmendere Mahallesi’nde 14 Mayıs 2015 tarihinde yapımına başlanan Sebze-Meyve Yükleme ve Boşaltma Rampası da tamamlandı. Sebze-Meyve Yükleme ve Boşaltma Rampası, üreticilerin hasat edilen ürünleri yüklerken veya boşaltırken yaşadıkları sıkıntıları gidermek ve insan gücünden tasarruf etmek amacıyla kısa zamanda üreticilerin hizmetine sunuldu. Ayrıca, Tarsus ilçesi Böğrüeğri Mahallesi’nde 14 Mayıs 2015 tarihinde yapımına başlanılan Sebze-Meyve Yükleme ve Boşaltma Rampası da faaliyete geçirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Büyükşehir Belediyesi Tarsus’ta 80 Çiftçinin Su Sorununu Çözdü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir Belediyesi Tarsus’ta 80 Çiftçinin Su Sorununu Çözdü haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:29
  • Guneş
   07:10
  • Öğle
   13:01
  • İkindi
   16:03
  • Akşam
   18:29
  • Yatsı
   19:58
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı