ESKİŞEHİR HABERLERİ

Büyükşehir Belediyesi’nin Çevre Dostu Ulaşım Politikaları Brüksel’de Tanıtıldı

IHA
18.10.2015 - 14:35Son Güncelleme :

SKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, AVRUPA BİRLİĞİ BÖLGELER KOMİTESİ VE AVRUPA KOMİSYONU TARAFINDAN, BELÇİKA’NIN BAŞKENTİ BRÜKSEL’DE ORTAKLAŞA DÜZENLENEN BÖLGELER VE ŞEHİRLER GÜNLERİ’NE BİR DELEGASYON İLE KATILDI.

IHA

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Birliği Bölgeler Komitesi ve Avrupa Komisyonu tarafından Belçika’nın Başkenti Brüksel’de ortaklaşa düzenlenen Bölgeler ve Şehirler Günleri’ne bir delegasyon ile katıldı.
Bu yıl 13. düzenlenen toplantıya, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ni temsilen Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Dr. Jale Nur Süllü, Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan, Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi İrfan Genç, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Didem Aydınmakina, Ulaşım Planlama şube Müdürü Aytaç Ünverdi ve Projeler Ofisi Temsilcisi Seyhan Çubukçu katıldı.
Belediye Meclis Üyesi Dr. Jale Nur Süllü, “Çevre Dostu Sürdürülebilir Ulaşım Politikaları” konulu panelde gerçekleştirdiği sunum ile Eskişehir’deki ulaşım politikası dönüşümünü anlattı. Bir yerden bir yere ulaştırılması gerekenin araçlar değil, insanlar olduğu anlayışı ile gerçekleştirilen uygulamaları anlatan Süllü, dar caddeler içinde lastik tekerlekli araçlar ile gerçekleştirilen ulaşımdan toplu taşıma aracı tramvaya geçiş ile, gürültü ve hava kirliliğinin azaldığını söyledi. Yayalaştırılan yollarla şehirde yaşayanların sokaklarla yeniden barıştığına ve Porsuk düzenlemeleri ile şehir içi dolaşımdaki rahatlamalara dikkat çeken Süllü, çalışmaları devam eden bisiklet yolları ile karbon salınımının azaltılması ve hava kalitesinin yükseltilmesine yönelik, Trafik Kontrol Merkezi ve Akıllı Kavşak Sistemi’nin de tanıtımını gerçekleştirerek, Büyükşehir Belediyesi’nin çevre dostu ulaşım konusundaki uygulamalarını aktardı.
Avrupa şehirlerindeki yatırımlar, büyüme ve gelişmelerin başarılı örneklerinin sunulduğu ve üç gün boyunca süren toplantılara katılan heyet, aynı zamanda Avrupa Birliiği’ne giriş sürecinde şehirlerin önemi, geliştirilebilecek işbirlikleri ve Avrupa Birliği fonlarından yararlanma konusunda çeşitli temaslarda bulundu.
Jale Nur Süllü, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen adına, Avrupa Komisyonu Olağan Toplantısı’nı önümüzdeki yıl Eskişehir’de gerçekleştirmek üzere, Avrupa Komisyonu Genişleme Genel Müdürlüğü Türkiye Dairesi Başkanı Myriam Feran’ı davet etti. Süllü ayrıca, Türkiye Dairesi Başkan Yardımcısı Patrick Paquet ile gerçekleştirdiği özel görüşmede, sosyal demokrat belediyelerin özellikle de batıda yer alan şehirlerin Avrupa Birliği fonlarından yararlanması konusunda görüş alışverişinde bulunduklarını dile getirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Büyükşehir Belediyesi’nin Çevre Dostu Ulaşım Politikaları Brüksel’de Tanıtıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Ekim 2015 tarihinde saat 14 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir Belediyesi’nin Çevre Dostu Ulaşım Politikaları Brüksel’de Tanıtıldı haberi güncellenecektir.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  05:59
 • Guneş
  07:42
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  15:29
 • Akşam
  17:46
 • Yatsı
  19:18
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı