ANTALYA HABERLERİ

Büyükşehir Belediyesi Manavgat’ın Asbestli İçme Suyu Şebekesini Yeniliyor

IHA
20.10.2015 - 14:15Son Güncelleme :
IHA

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü (ASAT), Manavgat’ın kanalizasyon sisteminin 72 kilometresini, 25 kilometrelik içme suyu şebekesini, 7 milyon Avro’ya mal olacak proje ile yeniliyor.
ASAT tarafından yürütülen Avrupa Birliği (AB) ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı destekli proje ile Manavgat’ın kanalizasyon ve içme suyu şebekesi uluslar arası standartlar seviyesine yükseltiliyor. Proje tamamlandığında Manavgat’ın alt yapısı, başta Dünya Sağlık Örgütü olmak üzere tüm sağlık kuruluşlarının kullanılmasına karşı çıktığı asbest borulardan kurtulacak. Projeyle 72 kilometre kanalizasyon hattı ve 25 kilometre içme suyu hattının değişimi sağlanacak.
YENİ VANA ODALARI KONUMLANDIRILIYOR
Projeyle, mevcut asbest hatların çürümesi ve aşınmasıyla meydana gelen yaklaşık yüzde 40’lık içme suyu zayiatının da önüne geçilecek. Hattın, mevcut hatta göre daha derin kota döşenmesi ise akışın daha seri olmasını ve yapılan üst yapı çalışmalarından etkilenmemesini sağlayacak. Projeyle, sadece asbest borular değişmiyor, sokak başlarına yeni vana odaları kuruluyor. Böylece bir arıza meydana geldiğinde tüm mahalle genelinde değil, sadece arızanın meydana geldiği sokakta su kesintisi yapılarak, arıza giderilebilecek. Su kesintisinden etkilenecek hane sayısı en aza indirilecek.
EN KISA ZAMANDA BİTİRİLECEK
Aydınevler, Bahçelievler, Kasaplar, Kavaklı, Yayla, Şelale, Eski Hisar ve Aşağı Hisar Mahalleleri’nde kanalizasyon hattı yenileme çalışmaları tamamlandı. Çevre yolu kenarı Sorgun mevkii, Sanayi ve Örnek mahallelerinde ise çalışmalar devam ediyor. Projeyi kısa zamanda tamamlamak adına, birkaç farklı noktada çalışmalar sürüyor. İçme suyu hattının ise yüzde 45’i tamamlanmış durumda. 7 milyon 51 bin 742 Euro, yaklaşık 25 milyon lira ihale bedelli projenin yağışlar başlamadan tamamlanması hedefleniyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Büyükşehir Belediyesi Manavgat’ın Asbestli İçme Suyu Şebekesini Yeniliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 14 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir Belediyesi Manavgat’ın Asbestli İçme Suyu Şebekesini Yeniliyor haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:11
 • Guneş
  07:53
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  15:33
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:19
Sayfa Başı