ESKİŞEHİR HABERLERİ

Büyükşehir Belediyesi Heyeti Özel Davetli Olarak Slovenya’da

IHA
13.10.2015 - 15:05Son Güncelleme : 13.10.2015 - 15:06

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ÜYESİ OLDUĞU AVRUPA BİRLİĞİ OLUŞUMU ÇEVRECİ, TEMİZ VE DAHA İYİ ULAŞIM’IN (CIVITAS) “SHARİNG CİTİES” (ŞEHİRDEKİ ALANLARIN ORTAK KULLANIMI) TEMASI İLE BU YIL SLOVENYA’NIN BAŞKENTİ LJUBLJANA’DA DÜZENLEDİĞİ TOPLANTIYA KATILDI.

IHA

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, üyesi olduğu Avrupa Birliği oluşumu Çevreci, Temiz ve Daha İyi Ulaşım’ın (CIVITAS) “Sharing Cities” (Şehirdeki Alanların Ortak Kullanımı) teması ile bu yıl Slovenya’nın başkenti Ljubljana’da düzenlediği toplantıya katıldı.
Bu yıl 13’üncüsü düzenlenen CIVITAS toplantısına seçilmiş şehirler arasında özel davetlisi olarak; Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ni temsilen Genel Sekreter Engin Çakmak, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Dr. Jale Nur Süllü, Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Suat Ader, Çevre Koruma Şube Müdürü Tamer Entok, Ulaşım Planlama Şube Müdürü Aytaç Ünverdi ve Projeler Ofisi Temsilcisi Seyhan Çubukçu katıldı. Büyükşehir Belediyesi delegasyonu, Ljubljana’da kurulum aşamasında olan son teknoloji Katı Atık Bertaraf Tesisi’ne bir inceleme gezisi gerçekleştirerek yetkililerden bilgi aldı. Heyet ayrıca, konferans kapsamında gerçekleştirilen şehir içindeki lojistik kargo ve mal nakliye dağıtımı, bisiklet yolları ve kullanımının yaygınlaştırılması, çevreci otobüsler konularında Avrupa’daki başarılı örneklerin paylaşıldığı sunumlara katıldı.
Büyükşehir Belediyesi delegasyonu aynı zamanda çeşitli Avrupa Birliği (AB) ülkeleri ile ortak projeler konusunda geliştirilebilecek işbirliği konularında görüşmeler gerçekleştirdi. 2016 Avrupa’nın Yeşil Başkenti seçilen Ljubljana’da bisiklet turuna katılan heyet, bisiklet yollarını incelemenin yanı sıra toplu taşıma sisteminin inceleme gezisine de katılarak sistem ve Sıkıştırılmış Doğalgaz Dönüşüm İstasyonu (CNG) hakkında bilgi edindi.
Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Jale Nur Süllü ise, “İçinden geçen nehri, köprüleri, yayalaştırılan yolları ve sahip olduğu üniversitesinin getirdiği genç dinamik nüfusu ile Eskişehir’e çok benzeyen Ljubljana’da gerçekleştirilen dönüşüm çalışmaları ile turizm potansiyeli kazanmaya çalışan şehirdeki uygulamaların, Büyükşehir Belediyesi’nin projeleri ile Türkiye’de şehir turizminin öncülüğünü üstlenen Eskişehir’de başarıldığını görmek, Eskişehirli olarak bizi çok mutlu etti” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Büyükşehir Belediyesi Heyeti Özel Davetli Olarak Slovenya’da hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ekim 2015 tarihinde saat 15 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir Belediyesi Heyeti Özel Davetli Olarak Slovenya’da haberi güncellenecektir.

  ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:57
  • Guneş
   06:37
  • Öğle
   13:02
  • İkindi
   16:29
  • Akşam
   19:06
  • Yatsı
   20:33
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı