ANTALYA HABERLERİ

Büyükşehir Belediyesi Falezleri Denizden İlaçlıyor

IHA
26.07.2015 - 13:05Son Güncelleme :

antalya büyükşehir belediyesi sivrisinek ve haşerelere karşı mücadelesini hem denizden hem karadan sürdürüyor

IHA

Sivrisinek ve haşere ile mücadeleye larva döneminde başlayan Antalya Büyükşehir Belediyesi ilaçlama çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Karada devam eden müdahalelerin yanı sıra falezler denizden de ilaçlanıyor.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, merkez ve tüm ilçelerde başta sivrisinek olmak üzere, karasinek, hamamböceği gibi halk sağlığı açısından önemli zararlılara karşı etkin mücadele yöntemlerini uyguluyor. Bin 79 personel, 164 araç ve 1 tekne ile yürütülen çalışmalarda Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı etkin mücadele ilaçları kullanılıyor. Gündüz durgun suları ve fosseptikleri düzenli olarak kontrol ederek ilaçlayan Büyükşehir ekipleri, geceleri de ilaçlama araçları ile sokak sokak dolaşarak, ilaçlama yapıyor. Çay kenarlarındaki sazlıklar ve durgun sularla da uçkunla mücadele yapılıyor.
Öte yandan sivrisinekle denizden de mücadele ediliyor. Bir ekip de sabahın ilk saatlerinde denize açılarak, düzenli olarak falez kovuklarında sinek üremesine müsait noktaları ilaçlıyor.
VATANDAŞ DA KATKI KOYMALI
Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü yetkilileri, vektörel mücadelenin başarıyla yürütülmesinin halkın katılımı sayesinde mümkün olduğunu belirterek şunlara dikkat edilmesini istedi:
“Konutların rögar kapakları kolaylıkla açılıp kapanabilir şekilde olmalıdır. Haşerelerin beslenmesine olanak sağlayacak şekilde açıkta yiyecek ve içecek bırakılmamalıdır. Çöpler, suyu akmayacak şekilde, ağızları bağlı poşet içerisinde konteynırlara bırakılmadır. Kalorifer ve su boruları, lavabo ve lavabo altı delikleri ve çatlakları hamam böceğinin çıkamayacağı şekilde kapatılmalı, sık sık badana yapılmalıdır. Bodrum ve bahçelerde haşere üremesine müsait olan yerler kilitli ve kapalı tutulmalı. Sivrisinek üremesinin önüne geçilmesi amacıyla açıkta su bırakılmaması ve dolu su kaplarının boşaltılması gerekmektedir. Atık su şebekesine bağlanan binalardaki kullanılmayan fosseptiklere, ilaçlama çalışmalarının başarısını engellediğinden, ağaç dalları ve çöplerin atılmaması gerekir.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Büyükşehir Belediyesi Falezleri Denizden İlaçlıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir Belediyesi Falezleri Denizden İlaçlıyor haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:13
 • Guneş
  07:55
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  15:34
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:20
Sayfa Başı