Spor Büyükşehir Belediyesi faksla Avrupa Şampiyonu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Büyükşehir Belediyesi faksla Avrupa Şampiyonu

YEREL HABERLER BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ FAKSLA AVRUPA ŞAMPİYONU

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Greko Romen Güreş Takımı finalin ilk maçında Rusya'da 4-4 berabere kaldıkları Novasıbırskı takımının ``Biz sizi kendi sahamızda yenemedik. Rövanşta bizi farklı yenersiniz. Kulübümüzün maddi durumuda iyi değil. İstanbul'daki rövanşa gelemeyeceğiz. Şampiyonluğunuzu kutlarız'' demeleri üzerine Büyükşehir Belediyesi 3. kez Avrupa Şampiyonu oldu.

"RÖVANŞI KAZANAMAYIZ"
İstanbul Büyük Şehir Belediye Greko Romen Güreş Takımı bu kez faksla Avrupa Şampiyonu oldu. Son iki yılın Avrupa Şampiyon Kulüpler Şampiyonu olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Güreş Takımı finalde Rusya'da karşılaştığı Novasıbırskı Takımının ``Biz kendi sahamızda sizi yenemedik. İstanbul'daki rövanşta siz bizi farklı yenersiniz. Kulübümüzün maddi durmuda o kadar güçlü değil. Biz rövanş maçına gelmek istemiyoruz. Sizin şampiyonluğunuzuda şimdiden kutlarız'' diyerek bugün Cemal Kamacı Spor Salonu'nda yapılması gereken Avrupa Şampiyonluğu finaline gelmeme kararı üzerine Belediye Takımımız bu kez mindere çıkmadan faksla 3. Şampiyonluğunu ilan etti.

TZEVOV:"KUPAYI İSTANBUL'A GETİRECEĞİM"
Avrupa Güreş Birliği (CELA) Bulgar Başkanı Tzenov ise Rus takımının İstanbul'daki rövanş maçına gitmeyeceğini kendilerine bildirdiğini bu nedenle belediyenin şampiyonluğunu kutladığını, Avrupa Şampiyonluğu Kupası'nı da diledikleri bir tarihte İstanbul'a getireceğini, ayrıca Serbest'te de Avrupa Şampiyonu olan Gebze Belediyesi'nin kupasını da bu organizasyonda vereceğini bir faksla bildirdi.

ERDOĞAN:"MAÇI RUSYA'DA KAZANMIŞTIK"
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Güreş Sorumlusu Mustafa Erdoğan Rus takımının İstanbul'daki Rövanşa gelmemesi üzerine şunları söyledi: ``Biz üst üste 3. kez Avrupa Şampiyonluğumuzu büyük bir şölenle kutlama hazırlıkları içindeyken bize bu sürpiz fakslar geldi. Rusya'daki finalin ilk maçında Novasıbırskı takımı ile 4-4 berabere kalırken bu maçları bir tarafsız Rus ve Türk hakemlerin yönetmesi gerekirken iki Rus hakemi görev yaptı. Bu iki Rus hakemi öylesine taraf tuttular ki adeta güreşi katlettiler. Biz zaten bu maçı Rusya'da kazanmıştık. Ancak akıl almaz hakem oyunları ile örneğin güreşçimiz Bünyamin Emik'in maçında 11 puanımız verilmedi. 3. Avrupa Şampiyonluğumuzu minderde güreş yaparak kazanmayı arzulardık. Ancak Ruslar bizi yenemeyeceklerini bildirerek gelmeme kararı almışlar''


Yorumları Göster
Yorumları Gizle