MALATYA HABERLERİ

Büyükşehir Belediyesi Elektronik Belge Yönetim Sistemi’ne Geçiyor

IHA
17.08.2015 - 16:12Son Güncelleme :

MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ'NE GEÇİYOR.

IHA

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya Kent Bilgi Sistemi (MAKBİS), fiber alt yapı çalışmalarından sonra Büyükşehir Belediyesi Elektronik Belge Yönetim Sistemine (EBYS) geçiyor.
Konuyla ilgili yapılan açıklamada, resmi yazışmaların ve evrakların bilgisayar ortamı üzerinden hazırlanıp, birimler arasında elektronik ortamda iletildiği Elektronik Belge Yönetim Sistemi ile ilgili kurum içi eğitim çalışmaları sürdürülmekte olup, herhangi bir aksilik çıkmadığı takdirde Eylül ayı içerisinde sisteme geçilmesi planlanıyor.
Açıklamada, “Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından yönetilen Elektronik Belge Yönetim Sistemi sürecinde vatandaşlardan gelen yazılı dilekçe ve talepler de dahil olmak üzere, kurum içi ve kurumlar arası yazışmaların elektronik ortamda yürütülmesi ve takip edilmesi; hem iş süreçlerinde hem de kırtasiye malzemelerinin kullanımında kaynak tasarrufu sağlayacak. Eğitim çalışmaları devam eden Elektronik Belge Yönetim Sistemi’nin tam anlamıyla hizmete girmesiyle birlikte, Büyükşehir Belediyesinin daha kolay ulaşılabilir bir evrak arşivi de oluşturulmuş olacak” denildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Büyükşehir Belediyesi Elektronik Belge Yönetim Sistemi’ne Geçiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ağustos 2015 tarihinde saat 16 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir Belediyesi Elektronik Belge Yönetim Sistemi’ne Geçiyor haberi güncellenecektir.

  MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:23
  • Guneş
   07:04
  • Öğle
   12:23
  • İkindi
   15:03
  • Akşam
   17:20
  • Yatsı
   18:50
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı