DENİZLİ HABERLERİ

Büyükşehir Belediyesi 139.yaşını Kutladı

IHA
30.10.2015 - 15:27Son Güncelleme :

DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 139. YILINI KUTLADI

IHA

Denizli’de belediye teşkilatının 139. kuruluş yıldönümü coşku içinde kutlandı.
Denizli’de belediye teşkilatının 139. kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir dizi etkinlik düzenlendi. İlk olarak tüm davetlilerin teleferik ile ulaştığı Bağbaşı Yaylası’nda düzenlenen kahvaltı programına, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve eşi Berrin Zolan, önceki dönem Belediye Başkanları Ali Dartanel, Hasan Gönüllü, Ziya Tıkıroğlu, Ali Marım, Ali Aygören ve 1984’den beri görev yapan meclis üyeleri ile aileleri katıldı. Başkan Zolan burada yaptığı konuşmada, belediye teşkilatının 30 Ekim 1876 yılında, bundan tam 139 yıl önce kurulduğunu anlattı. Başkan Zolan, "Belediyemiz kurulduğu günden bu yana Denizlimizin ve vatandaşlarımızın ihtiyacını görme, yatırımlarını yapma noktasında her geçen gün daha da ileri gitmiştir. Bugün de aynı şekilde hizmet etmeye devam ediyor. Tabi ki sadece ismi değişti Büyükşehir oldu. Ama anlayışı, yürüyüşü, sadece ve sadece milletimize, Denizlimize ve vatandaşımıza hizmet etmektir. Denizlimizi daha güzel hale getirmek ve dünyada sayılı şehirler arasına girmesini sağlamaktır" dedi.
Başkan Zolan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bugün Denizli’nin bu hale gelmesinde emek veren birçok büyüğümüzü görüyoruz. Ben sizlere çok çok teşekkür ediyorum. Denizimizin bugünlere gelmesinde sizlerin çok büyük emekleri var. İnşallah bundan sonra da Denizlimiz daha iyiye daha güzele gitsin. Tek duamız budur. Başkanlarımızla, meclis üyelerimizi hep beraber sizleri bir araya getirmek istedik. Bunu geleneksel hale getirelim istiyorum. Denizlimizle ilgili konuların hem sohbetini yapmak, hem de geçmişi anmak adına, hatıraları yaşatmak adına bir araya gelmeyi arzu ediyoruz." Denizli’yi turizmde bir adım daha ileri taşıyacak teleferik projesi ve Bağbaşı Yaylası’nı anlatan Başkan Zolan,
Sözlerine, "Değerli Belediye Başkanım Osman Zolan’a ve çalışma arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum" diyerek başlayan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ise, "Hakikaten Denizlimiz çok muhteşem bir eser kazandı. Helikopterle ancak gelebildiğimiz bir bölgenin bu hale gelmesi hakikaten büyük bir emeğin eseri. Emeği geçen bütün kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Yaklaşık olarak 800 yıldan beri Denizlimiz de Denizlimizin hizmetinde olan ve hizmet eden, hizmet etme amacı ve gayreti ile yola çıkıp da hizmet edememiş olsa dahi aramızdan ayrılan bütün Denizli sevdalılarına, Denizli aşıklarına ve hizmetkarlarına ben huzurlarınızda Allahtan rahmet diliyorum. Allah onlardan razı olsun" dedi. Bakan Zeybekci, "Denizli hayalimiz şu anda Denizli’yi dünyada birkaç alanda bir numara yapmak sevdasıyla devam ediyor. Denizli dünyada başka hiçbir şehirde olmayan, dünyanın başka yerlerinde olmayan zenginliklere sahip. Biz Denizli’nin sağlık ve kültür turizminde dünya da sayılı şehirlerden biri olabilecek potansiyele sahip olduğunu biliyoruz" diye konuştu.
Buradaki programın ardından ise Delikliçınar Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde bir tören düzenlendi. Başkan Zolan’ın önceki dönem belediye başkanları ile birlikte Atatürk Anıtı’na çelenk koymasıyla başlayan tören İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Törenin ardından Başkan Zolan ve beraberindekiler, hayatını kaybetmiş belediye başkanlarının mezarlarını ziyaret, ederek dualar okudu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Büyükşehir Belediyesi 139.yaşını Kutladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 15 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir Belediyesi 139.yaşını Kutladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı