Büyükşehir Belediye Meclisi silahlı saldırıyı kınadı - Ankara Haberleri
Ankara Haberleri

ANKARA HABERLERİ

  Büyükşehir Belediye Meclisi silahlı saldırıyı kınadı

  DHA
  20 Nisan 2017 - 11:48Son Güncelleme : 20 Nisan 2017 - 11:48

  Büyükşehir Belediye Meclisi silahlı saldırıyı kınadı

  ANKARA, (DHA)- ANKARA Büyükşehir Belediyesi'ne kimliği belirsiz kişilerce gerçekleştirilen silahlı saldırıyı, Büyükşehir Belediye Meclisi'nde grubu bulunan siyasi partiler, ortak açıklamayla kınadı.
  Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanvekili Ali İhsan Ölmez, AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Yıldız, CHP Grup Başkanvekili Doğan Yılmazkaya ve MHP Grup Başkanvekili Ramazan Şimşek imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi: 
  "18 Nisan 2017 Salı günü saat 23.50 sıralarında Ankara Büyükşehir Belediyesi hizmet binası, faili meçhul kişi veya kişilerce kurşunlanmıştır. Binanın ön cephesine 3 kurşun isabet etmiş, lakin Belediye çalışanlarımız ve insanımız isabet almamıştır. Kamera kayıtlarına bakıldığında, aracın beyaz Tempra marka bir otomobil, kullanılan silahın bir tabanca olduğu ham bilgileri mevcut olup, emniyet yetkililerimiz, konuyu titizlikle inceleme ve takibe almışlardır.
  Ülkemiz, uzun yıllar boyunca terörle mücadelede evlatlarını, genç fidanlarını toprağa vermiş, acısını yüreğine hapsederek birlik ve beraberliğini her şeye rağmen koruyabilme basiret ve ferasetini gösterebilmiş nadide bir metanet anıtı gibidir. Terörü ve teröristi; meşrebi, mezhebi, etnik kökeni sağı ve soluna bakılmaksızın lanetliyor, başta Ankara insanımızı takiben Belediye çalışanlarımıza ve Meclisimize geçmiş olsun diyoruz.
  Belediye Meclisi'ni oluşturan AK Parti, CHP ve MHP Meclis üyeleri olarak söz konusu Başkent Ankaramız ve Ankaralımıza saldırı olunca;  yek vücut olarak her türlü terör ve teröristi sağına soluna bakmaksızın hep birlikte lanetliyoruz."

  FOTOĞRAFLI

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  AnkaraBugün25 ºCAçık
  • Cmts26 ºC
  • Pazr26 ºC
  • Pzts21 ºC
  • Salı23 ºC
  • Çarş23 ºC
  • Perş24 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı