AYDIN HABERLERİ

Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim Ayı Olağan Toplantısı Gerçekleştirdi

IHA
14.10.2015 - 09:46Son Güncelleme :

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ EKİM AYI OLAĞAN TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

IHA

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi, Ekim ayı olağan toplantısı gerçekleştirildi.
Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun başkanlığında yapılan toplantıya il merkezi ve ilçelerle ilgili yapılması planlanan çalışmalar meclis üyeleri ile birlikte görüşülmek üzere gündeme alındı. Toplantıda Efeler, Didim, Karacasu, Köşk, Kuşadası, Kuyucak ve Söke ilçelerinde yapılması planlanan imar planı değişikliklerinin görüşülmesi oylamaya sunuldu. İsmi geçen ilçelerde bulunan bazı parsellerin kültürel tesis ve ticaret alanı olması, konut alanı yapılaşma koşulları, tescilli parsel alanlarının oluşturulması, konut alanlarının turizm alanına, park ve otopark alanlarına dönüştürülmesi, Devlet Malzeme Ofisi’nden alınması planlanan transfer araçları, jeotermal elektrik üretim santrali yapılması ve bazı sokak isimlerinin numaralandırılması konuları meclis toplasının gündemini oluşturdu. Yapılması planlanan bu imar değişikliklerinin görüşülmesi konusunda 21 maddelik asıl gündem konuları meclis üyeleri tarafından kabul edildi.
ÇERÇİOĞLU, BAZI TESİSLERİN GEÇİCİ BİR SÜRE İLE İLÇE BELEDİYELERİNE DEVREDİLEBİLECEĞİNİ BELİRTTİ
Toplantıda ek gündem maddesi olarak, mülkiyeti Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne ait Bozdoğan ilçesi 614 ada 83 parselde bulunan Sosyal Kültürel Yüzme Havuzu Sportif Altyapı Tesisi’nin önümüzdeki 3 yıl süre ile Bozdoğan Belediyesi’ne tahsis edilmesi konusu görüşülmek üzere onaylandı. Özlem Çerçioğlu, bu gündem maddesinin onaylanmasının ardından "Bozdoğan’da 2014 yılında arazisi Bozdoğan Belediyesi’ne ait olan bu alanda Büyükşehir olarak Kültürel Yüzme Havuzu Sportif Altyapı Tesisi inşa ettik. Bu tesisin arazisi o dönemde Bozdoğan Belediyesi’nden Büyüşehir’e devredilmişti ancak arazi etik olarak baktığımızda Bozdoğan Belediyesi’ne aittir. Bugün bu tesisin geçici süreyle de olsa Bozdoğan Belediyesi’ne tahsis edilmesi etik olarak yapmamız gereken bir durumdur. Aynı şekilde buna benzer durumları olan diğer ilçe belediyeleriyle de, bu konuda görüşmelere açığız, talebi olan belediye başkanlarımızla ayrı bir toplantı yapabiliriz" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim Ayı Olağan Toplantısı Gerçekleştirdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ekim 2015 tarihinde saat 09 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim Ayı Olağan Toplantısı Gerçekleştirdi haberi güncellenecektir.

  AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:41
  • Guneş
   07:18
  • Öğle
   13:04
  • İkindi
   16:06
  • Akşam
   18:29
  • Yatsı
   19:54
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı