ANKARA HABERLERİ

Büyükşehir Belediye Meclisi

IHA
15.09.2015 - 12:18Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ANKARA

IHA

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde, Başkent’in ilçelerinde tarım, hayvancılık geliştirilmesi, doğal kaynakların daha verimli kullanımının sağlanması için çalışmalar yapılması kararlaştırıldı.
Kırsal ilçelerde yaşayan çocukların eğitim ve gelişimlerini desteklemek amacıyla, gezici kütüphane, oyuncak atölyesi ve oyuncak dağıtımı için iki gezici otobüsün hizmete alınması önerisi de Meclisten oy birliği ile geçti.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Başkanlığında toplanan Belediye Meclisi’nde, imar çalışmalarından isimsiz olan cadde ve sokaklarının isimlendirilmesine, kırsal ilçelerin kalkınması için alınacak tedbirlerden Büyükşehrin yapacağı çalışmalara kadar birçok konu görüşülerek karara bağlandı.
Mecliste gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından Başkanlık Yazıları okunarak karara bağlandı.
ÇOCUKLARA GEZİCİ KÜTÜPHANE İLE GEZİCİ OYUNCAK ATÖLYESİ
Belediye Meclisi’nde, kırsal ilçelerde yaşayan çocukları sevindirecek bir karara da imza atıldı. Başkanlık yazısı olarak gelen ek gündem maddesinde, özellikle Ankara’nın kırsal ilçelerinde yaşayan çocukların eğitim ve gelişimini desteklemek amacıyla içinde gezici kütüphane ile oyuncak atölyesi ve oyuncak dağıtımının yapılacağı iki otobüsün tasarlanması talebi oy birliği ile kabul edildi.
Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma ve Jeotermal Dairesi Başkanlığı’nın kırsal ilçelerde tarım, hayvancılık ve doğal kaynakların daha verimli kullanımında öncü görevini üstlenmesine de meclis onay verdi.
Konuyla ilgili başkanlık yazısı özetle şöyle:
“Ankara sınırları içindeki kırsal ilçelerde tarımsal faaliyetlerde kullanmak, üretimi desteklemek, yeni ürünleri geliştirmek, yaygınlaştırmak, yöresel arttırmak ve çiftçilere destek olmak amacıyla, tarım makinaları, makine ekipmanları ve bitkisel materyaller alınması,
Meye ve sebzeciliğin yaygın olarak yapıldığı Ayaş, Akyurt, Beypazarı, Çubuk, Güdül, Kalecik, Kazan, Nallıhan ve Sincan ilçelerinde çiftçileri bilinçlendirmek ve bilgilendirmek amacıyla; tarımsal üretimde meteorolojik veri takibi ile sulama yöntemi, hastalık ve zararlılarla mücadele ve ilaçlama yöntemleri için “Tarımsal Tahminve Erken Uyarı Sistemleri” alınması, Jeotermal kaynakları arama, işletme ve geliştirme süreçlerinde yeni eğilimlerin , teknolojik gelişmelerin, eğitimlerin ve ar-ge çalışmalarının takibi amacıyla ilgili kurum, kuruluş ve STK’larla işbirliği yapılması...”
GÖKKUŞAĞI TESİSLERİNDE YÖRESEL EL VE TARIMSAL ÜRÜNLER SATILACAK
Belediye Meclisi’ne gelen bir diğer Başkanlık yazısında ise; “Gökkuşağı Tesislerinde ilçelerde üretilen yöresel ürünlerin( el sanatları, ahşap işçiliği ve tarımsal ürünleri) doğrudan üretici tarafından pazarlanma” yetkisinin Kırsal Kalkınma ve Jeotermal Dairesi Başkanlığı’na verilmesi kararlaştırıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Büyükşehir Belediye Meclisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Eylül 2015 tarihinde saat 12 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir Belediye Meclisi haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:19
  • Guneş
   06:58
  • Öğle
   12:44
  • İkindi
   15:45
  • Akşam
   18:09
  • Yatsı
   19:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı