AYDIN HABERLERİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu’nun Kutlama Mesajı

IHA
05.09.2015 - 19:48Son Güncelleme :

BAŞKAN ÖZLEM ÇERÇİOĞLU

IHA

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu 7 Eylül Aydın’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 93. Yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda “7 Eylül, kahraman Efelerimizin ve Aydınlıların bağımsızlık tutkusunun şanlı tarihidir. Aydınlı hemşerilerimin, dünya durdukça bu büyük günü ilk günkü coşku ve heyecanla kutlayacaklarına olan inancımı tamdır” dedi.
Milli Mücadele ve bağımsızlık ateşinin yakıldığı yer olan Efeler diyarı Aydın’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıldönümünü kutladıklarını belirten Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “ 7 Eylül, kahraman Efelerimizin ve Aydınlıların bağımsızlık tutkusunun şanlı tarihidir. Milli Mücadele tarihimizin açık hava müzesi özeliğini barındıran İlimiz, işgal ve esaret yıllarının tüm acılarını en ağır şekilde yaşarken, Yörük Ali Efe ve kızanları ile bir çok vatansever, Malgaç’ta ve Aydın’ın dört bir yanında yerel direnişin en destansı mücadelesine imzalarını atmışlardır. Aydın’da, Efelerimizin yazdığı destanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk Nutuk’ta, ‘Aydın cephesinde, mübarek vatanı istila etmeye çalışan düşmanla Kuva-yı Milliye çarpışmakta ve her karış toprağına sadık ve fedakar evlatlarının naaşlarını defnetmektedir. Hiçbir kuvvet, hiçbir salahiyet, tarihin emrettiği bu vazifeden (bağımsızlıktan) milletimizi alıkoyamayacaktır.’ şeklinde ifade etmiştir. Büyük kurtarıcının , Aydın yerelinde verilen bağımsızlık mücadelesini böylesine ifade etmesi gururların en büyüğüdür. Aydınlı hemşerilerimin, dünya durdukça bu büyük günü ilk günkü coşku ve heyecanla kutlayacaklarına olan inancımı tamdır.
Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şanlı ordumuzu, şehitlerimizi ve düşmanla göğüs göğse çarpışan Efelerimizi bir kez daha rahmet ve saygıyla anıyor, tüm hemşehrilerimin 7 Eylül Kurtuluş Günlerini kutluyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu’nun Kutlama Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Eylül 2015 tarihinde saat 19 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu’nun Kutlama Mesajı haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:25
 • Guneş
  08:09
 • Öğle
  13:14
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:30
Sayfa Başı