SAKARYA HABERLERİ

Büyükşehir Akademi’de Kayıtlar Başladı

IHA
20.10.2015 - 14:42Son Güncelleme :

KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLERDAİRESİ BAŞKANI İBRAHİM AKTÜRK: "TÜM HEMŞERİLEMİZİ BÜYÜKŞEHİR AKADEMİ'YE BEKLİYORUZ" DEDİ.

IHA

Büyükşehir Akademi Güz Dönemi kayıtlarının başladığını duyuran Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, “8 haftalık eğitimlerle entelektüel birikime katkı sunacağına inandığımız zengin bir program gerçekleştireceğiz. Ülkemizin tanınmış entelektüelleri yeniden bizlerle bir arada olacak. Tüm hemşerilerimizi Büyükşehir Akademi’ye bekliyoruz” dedi.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından 2010 yılından bu yana düzenlenen Büyükşehir Akademi’de 8. Dönem kayıtları başladı. Yılda iki kez, güz ve bahar dönemi olarak gerçekleştirilen Akademi için kayıt işlemlerinin kurumsal internet sayfası (www.sakarya.bel.tr) üzerinden yapılabileceğini aktaran Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, bu dönem bir yeniliğe daha imza attıklarını ve Akademi’ye yazılı mülakat ile alımların gerçekleştirileceğini ifade etti.
Mülakat süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Aktürk, “Kurumsal internet adresimiz üzerinden Büyükşehir Akademi’ye katılmak isteyen arkadaşlarımıza: ‘Seminere katılma amacınız’ nedir diye soruyoruz. Burada Akademi’ye katılımla amaçladıklarını ölçme ve var olabilecek talepleri de değerlendirebilme arzusu taşıdığımızı ifade etmeliyim. Öğrencilerimizin bize gönderdikleri bu notlar katılmak istedikleri akademi kursu hocası tarafından değerlendirilecek. Daha sonra 8 haftalık güz dönemi eğitimlerimize katılmaya hak kazanan arkadaşlarımızı 31 Ekim Cumartesi günü, resmi internet adresimizden ilan edeceğiz” diye konuştu.
Büyükşehir Akademi Güz Dönemi ile ilgili de bilgiler veren İbrahim Aktürk, şunları söyledi; “Güz döneminde 8 başlıkta zengin ders içerikleriyle akademi öğrencilerimizin hizmetinde olacağız. Yazarlık Atölyesi’nde Ali Ural, Yahudilik ve İsrail Tarihi’nde Eldar Hasanoğlu, İslam Düşüncesinde “Adalet” Nazariyesi’ nde Harun Kuşlu, Mûsikî ve Medeniyet Okumaları’ nda Yalçın Çetinkaya, Mesnevi Okumaları’nda Sezai Küçük, Kavramlar, Mânâlar, Tarihler’de Ahmet Çiğdem, Bir Devrin Sultanları’ nda Haşim Şahin ve Modern Şiir Deneyleri’ nde Zeynep Arkan bizlerle olacak.”
“Büyükşehir Akademi’de Güz Dönemi eğitimlerimiz 2 Kasım Pazartesi günü başlayacak ve 26 Aralık Cumartesi günü de sona erecek. 8 haftalık eğitimlerle entelektüel birikime katkı sunacağına inandığımız zengin bir program gerçekleştireceğiz. Ülkemizin tanınmış entelektüelleri yeniden bizlerle bir arada olacak. Tüm hemşerilerimizi Büyükşehir Akademi’ye bekliyoruz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Büyükşehir Akademi’de Kayıtlar Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 14 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir Akademi’de Kayıtlar Başladı haberi güncellenecektir.

  SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:24
  • Guneş
   07:04
  • Öğle
   12:55
  • İkindi
   15:58
  • Akşam
   18:24
  • Yatsı
   19:52
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı