SAKARYA HABERLERİ

Büyükşehir Aile Ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdür Karapınar’dan Ailelere Tavsiye

IHA
27.09.2015 - 15:58Son Güncelleme :

SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ AİLE VE ÇOCUK HİZMETLERİ ŞUBE MÜDÜRÜ BETÜL KARAPINAR AİLELERE TAVSİYELERDE BULUNDU.

IHA

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Psikolog Betül Karapınar, 28 Eylül Pazartesi günü başlayacak 2015-2016 eğitim öğretim yılı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Özellikle okula yeni başlayacak öğrencilerin velilerine önemli görevler düştüğünü kaydeden Karapınar, çeşitli hediyeler ile okula başlama sürecinin sevinç ve heyecan uyandıran bir durum haline getirilebileceğini söyledi.
Betül Karapınar yaptığı açıklamada, “İlk günlerde yaşanabilecek kaygı ve endişelere karşı çocuk hazırlanmalıdır. Bu kaygıların normal olduğu, okulda arkadaşlar ve öğretmenleri ile geçirilecek saatlerin eğlenceli olacağı anlatılarak çocuk rahatlatılabilir. Okulun ilk günü çocuğun yanında olunması normaldir. Anne ve babanın çocuğun yaşayacağı duygusal duruma hazır olması ve güçlü bir duruş göstermesi çocuğun okula uyumunda çok önemlidir. Aile ilk hafta okula birlikte gitmeli fakat çocukları ile kalma saatlerini kısa tutulmalıdır. Böylece çocuk sınıfına ve arkadaşlarına daha kısa zamanda ayak uydurabilir. Okul hayatı hiç kuşku yok ki çocuğun bilişsel, duygusal ve fiziksel gelişiminde önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle okulun çocuğun dünyasında mecburen gidilen bir mekandan ziyade; arkadaşları ile oyun oynadığı, eğlenerek yeni bilgiler öğrendiği bir mekan halini alması gerekir. Yine bu anlamda hem ailelere hem de eğitimcilere önemli görevler düşmektedir. Motivasyon kuşkusuz başarının ve okul uyumunun en baş aktörüdür. Öğretmeniyle görüşülmesi ya da iletişimde olan arkadaşlarıyla buluşmalar da kuşkusuz hazırlık sürecini kolaylaştıracaktır. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi geçen öğretim döneminde 27 branş ve 6 bin öğrencimiz ile verimli bir dönem geçirdik. Çocuk kulüpleri ve kurslarının bu öğretim yılında da kayıtları hem internet üzerinden hem de SGM’de alınmaya başladı. Gelişime açık tüm Sakaryalıları SGM’ye bekliyoruz. Öğrencilerimizin okul dışı motivasyonlarına dönük yararlı çalışmalarımız devam edecek. Kişisel yetenekler ve özgüven kazanımına yönelik eğitsel çalışmalarımız ile SGM’de buluşacağız. Bu vesileyle tüm öğrenci ve velilerimize yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Büyükşehir Aile Ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdür Karapınar’dan Ailelere Tavsiye hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Eylül 2015 tarihinde saat 15 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir Aile Ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdür Karapınar’dan Ailelere Tavsiye haberi güncellenecektir.

SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  06:00
 • Guneş
  07:45
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  15:27
 • Akşam
  17:44
 • Yatsı
  19:18
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı