Ege Haberleri

EGE

  Büyükpark’ı üniversiteliler tasarlayacak

  Hürriyet Haber
  17.01.2015 - 01:07 | Son Güncelleme: 16.01.2015 - 13:34

  Bornova Belediyesi, her gün binlerce insanın gelip geçtiği ve dinlenmek için kullandığı Büyükpark’ta büyük bir değişim başlatıyor.

  Bornova Belediyesi Hizmet Binası, Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi, Nikah ve Meclis Salonu’nun yanında halı saha, kafeterya gibi tesislerin de bulunduğu Büyükpark, mevcut yeşil yapısı korunarak yenilenecek. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Büyükpark’ın yenilenmesinde de Dokuz Eylül Üniversitesi ile işbirliği yaptı. Üniversite’nin Kentsel Tasarım Bölümü yüksek lisans öğrencileri özgün Büyükpark tasarımları yaptı. Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Tolga Çilingir’in de katıldığı toplantıda öğrenciler Büyükpark tasarımlarını sundu. Bornova Belediyesi Meclis Salonu’ndaki toplantıya Bornova Belediyesi Tasarım Müdürlüğü yetkilileri ile bürokratlar da katıldı. Birbirinden farklı tasarımların enine boyuna tartışıldığı toplantıda, uygulama projesine dahil edilebilecek ayrıntılar üzerinde duruldu.

  Büyükpark’ı üniversiteliler tasarlayacak

  Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Büyükpark’ın Bornovalıların günlük yaşamında önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, "Büyükpark’ta aydınlatmalar daha etkili, yürüyüş yolları daha kullanışlı hale getirilecek. Yıpranan yer döşemeleri yenilenecek. Bunları yaparken, tüm Bornovalıların gözbebeği olan parkımızın yeşil yapısını koruyacağız" dedi. Başkan Atila, Büyükpark düzenlemesi konusunda hem belediyenin hem de üniversitenin ayrı ayrı çalıştığını söyleyerek, "Yüksek lisans öğrencilerinin de katkılarıyla projeyi daha da güçlendireceğiz" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı