Ege Haberleri

EGE

  Büyükoral’dan Divan’a rest

  İZMİR, (DHA)
  03 Ağustos 2012 - 00:00Son Güncelleme : 02 Ağustos 2012 - 17:24

  Karşıyada’da Cihan Büyükoral, rest çekerek olağanüstü kongre kararı oylaması öncesi icraatların anlatılacağı toplantıya katılmayacağını söyledi

  Karşıyada’da Divan Kurulu’nun, olağanüstü kongre kararını oylamasından önce icraatlarını anlatması için 9 Ağustos’taki toplantıya çağırdığı Başkan Cihan Büyükoral, rest çekerek katılmayacağını söyledi.Camiada kendilerin karşı gelişen son olayları, kurmaylarıyla Bolu kampında görüşen Büyükoral, “Olağanüstü durum olmamasına rağmen, sorgu odasına alınır gibi toplantıya çağrılmama şaşırdım. Bu genel kurul iradesine bir hakaret. Gerekçe sunulmalı. Divan’a önceden bilgi veririm. Hatta gerekirse seçim kararı alır, genel kuruldan bir daha güvenoyu da alırım” dedi.

  ŞU AN PROBLEM YOK

  Tüzüğe göre; Divan’ın genel kurul kararı alma yetkisinin, geçmişte en olağanüstü durumlarda dahi işletilmediğini savunan Büyükoral, “Futbol, basketbol, voleybolda takımlar kuruyoruz. Altyapılarda geniş yönetimler oluştu. Yönetim, hukuk kurulu görev başında. Ödemeler yapılıyor. Özel denetim firması hem geçmişi hem bizi denetliyor. İddia edildiği gibi problem yaşanmıyor. Lütfen tek istediğimiz gölge etmesinler” dedi. Yönetimin, Divan Kurulu’ndaki oylamadan kongre kararı çıkması halinde mahkeme yoluna gitmeyi değerlendirdiği de öğrenildi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı