KIRKLARELİ HABERLERİ BABAESKİ HABERLERİ

Büyükmandıra, sinek larvalarına karşı ilaçlanıyor

DHA
13.04.2018 - 12:32Son Güncelleme :
DHA

Vahit İŞBAŞARAN/BABAESKİ(Kırklareli),(DHA)-KIRKLARLİ’nin Babaeski ilçesine bağlı Büyükmandıra beldesi Belediye Başkanlığı tarafından sivrisinek ve karasinek larvalarının çoğalmasını engelleyici çalışmalar yapıldı.
Belediye Başkanı Sertaç Balyemez, belediye ekiplerince larva döneminde yapılan uygulama çalışmalarının, belde merkezinde ve belde etrafında tespit edilen sivrisinek, karasinek, larva üreme, kaynak alanlarında gerçekleştirildiğini söyledi. Çalışmalarıyla ilgili olarak bilgiler veren Belediye Başkanı Sertaç Balyemez “İnsan ve çevre sağlığı alanında belediyemiz bünyesinde sivrisinek, karasinek, larva mücadele programını, Nisan ayı itibariyle başlatmış bulunmaktayız. Mücadele çalışmalarında amaçlanan haşere kaynaklı hastalıklardan korunmak, haşerelerin Büyükmandıra halkı üzerinde yarattığı hastalık riskini minimuma indirmek, özellikle sivrisinek ve karasineklerin verdiği rahatsızlığı azaltmak, halkın yaşam kalitesinin yükseltilmesini sağlayarak halk ve çevre sağlığını korumaktır. Bu amaç doğrultusunda, Büyükmandıra’ nın meskun mahal içerisindeki su birikintileri, bataklık, foseptikler, çöplük ve gübrelikler gibi sinek, sivrisinek üremesine elverişli alanlar, Sağlık Bakanlığı’nın usul ve esasları hakkındaki yönetmelik normlarına uygun ilaçlama yapılıyor” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Babaeski haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Babaeski haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Büyükmandıra, sinek larvalarına karşı ilaçlanıyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı