SAMSUN HABERLERİ

Büyüklü, Yeni Anadolu Lisesine Kavuşuyor

IHA
11.10.2015 - 12:32 Son Güncelleme :
IHA

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, "Söz verdiğimiz gibi Büyüklü Mahallemizi yeni Anadolu lisesine kavuşturuyoruz" dedi.
Tekkeköy Büyüklü Mahallesi’nde bulunan şartları ve kapasitesi öğrencilerin gereksinimlerini karşılayamayan tek katlı Büyüklü Anadolu Lisesi Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’ın çabaları ile yeni binasına kavuşuyor.
Başkanı Hasan Togar, ‘‘Seçim çalışmalarımızda ve meydanlarda vermiş olduğumuz sözleri, vaatleri bir bir yerine getirmeye devam ediyoruz. Bu bölgedeki ve civardaki vatandaşlarımıza yeni bir Anadolu lisesi yapılacağı sözünü vermiştik şimdi verdiğimiz sözü gerçekleştiriyoruz. Büyüklü Mahallemizde öğrencilerimizin eğitim gördükleri lise tek katlı, fiziki şartları uygun olmayan ve öğrencilerin talebini karşılamayacak bir durumda olduğunu gördük. Bu lisemizde öğrenim gören öğrencilerimiz özverili, çalışkan, hırslı ve her yıl birçok başarıya imza atarak çeşitli üniversiteleri kazanıyorlar. Yaklaşık 240 öğrencisi olan Büyüklü Lisesi her yıl öğrenci sayısının artmasıyla öğrencilere yetmemeye başladı. Biz de yeni bir lise kazandırmak için çalışma başlattık. Gerekli kurum ve kuruluşlarla görüşmeler yaptık. Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç, okulun yeniden yapılması için öncelikle arsa sorununun çözülmesinden sonra inşaata başlanabileceğinin müjdesini vermişti. Bunun ardından Samsun’un hayırsever iş adamımız Cemal Yeşilyurt Anadolu lisesi için en büyük sorun olan arsa sorununu çözmesinin ardından bugünkü aşamaya ulaştık. Bugün burada temel kazısına başladığımız lisemiz 4 bin metrekarelik alan içerisine yaklaşık 23 derslikli, 3 katlı, 600 öğrenci kapasiteli olacak. Büyüklü Anadolu Lisemizin kazandırılmasında büyük emeğe sahip olan Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç ile arsa için gerekli maddiyatı karşılayarak arsa sorununu çözen, yardımlarını esirgemeyen hayırsever iş adamımız Cemal Yeşilyurt’a Tekkeköy’ün geleceğine yaptıkları bu büyük yatırım için şahsım ve ilçem adına teşekkürü bir borç biliyorum. Şimdiden ilçemize hayırlı olsun” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden Büyüklü, Yeni Anadolu Lisesine Kavuşuyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Ekim 2015 tarihinde saat 12 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyüklü, Yeni Anadolu Lisesine Kavuşuyor haberi güncellenecektir.

SAMSUN NAMAZ VAKİTLERİ

13 Mart 2018, Salı
 • İmsak
  05:19
 • Guneş
  06:44
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  16:07
 • Akşam
  18:45
 • Yatsı
  20:05
Sayfa Başı