Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Büyüklerin kaybı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Serdar ÇAKMAN

Geçtiğimiz haftayı yurt dışında geçiren bütün takımlarımızın hafta sonunda oynadıkları maçlarda puan kaybettiklerini gördük. Bu sonuçlarda. yorgunluk kadar adil öten düdükler de büyük etkendir. Yakın geçmişte özellikle dört büyüklerin puan kayıplarından devamlı olarak hakemler sorumlu tutulurken, bugün; teknik kadroların, yönetimlerin ve futbolcuların hataları da gündeme geliyorsa kafalardaki değişim açıkça kendisini gösteriyor demektir.

Fenerbahçe-Ankaragücü maçında sonucu etkileyecek hata yapmayan hakem İlhami Kaplan iki tarafa da aynı düdükleri çalıp eyyamdan uzak yönetimi ile başarılı oldu. Samsun'da çok çekişmeli geçen, kritik pozisyonu bol Trabzon maçında hakem Orhan Erdemir tartışılanların hemen hepsinde haklıydı. Abdullah, Celil mücadelesine devam ederken, Abdullah'ın topa müdahalesini iyi süzdü. Omuz omuza mücadelelerde Ogün-Cenk koşarken Cenk düştü. Devam diyen Erdemir yine haklıydı. Trabzon'un golünü geçerli sayan yardımcı Hüseyin Darıcı, İskender'in ofsayt olmadığını iyi süzerken, Rada'nın topsuz alanda rakibine attığı dirseği de iyi yakaladı. Ankara'da 9. dakikada Gençlerli Erkan'ın golünden önce Ümit, K.Hakan'ı tuttu, golü iptal eden hakem İbrahim Aksoy haklıydı.

ÇİZGİYİ GEÇMEDİ

Galatasaray'ın atağında oluşan karambolde Gençlerbirliği defansı top çizgiyi geçmeden müdahele etti. Pozisyona devam diyen yardımcı Akif Uğurdur, doğru yaparken pozisyonun devamında Arif'in topa elle müdahalesini hakemler tespit edemedi. Beşiktaş maçında gergin ortamda Alpay-Tayfur ve Saffet'e sarıyı gösteren hakem Boşat haklıyken, Oktay ve Mehmet'in penaltı isteyen hareketlerine devam derken de doğru olanı yaptı. Çanakkale'de Ali Aydın, Ankara'da Şeker-Kayseri maçında Bülent Uzun başarılı oldular tebrikler.


Bunları da Beğenebilirsiniz