MERSİN HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Büyüklere afişli uyarı

DHA
07.04.2018 - 15:52Son Güncelleme :
DHA

MERSİN, (DHA) – MERSİN’de kentin farklı noktalarına sokakta çalışan ve çalıştırılan çocuklardan alışveriş yapılmaması veya herhangi bir şekilde para verilmemesi için uyarıcı afişler asıldı. 
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesindeki Çocuk Hakları Komitesi, çocukların sokakta çalışmasını ve çalıştırılmasını önlemeye yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda kentin farklı noktalarına afişler asılarak vatandaşlarda uyarıldı.
Çocuk Hakları Komitesi Koordinatörü Mustafa Sarı, 2018 yılının Türkiye'de çocuk işçiliği ile mücadele yılı ilan edilmesinin ardından kentte de bu yönde çalışmalara ağırlık verildiğini belirterek, "Mersin'de çocuk işçiliğini azaltmak için öncelikle kamuoyu duyarlılığı yaratmayı hedeflemekteyiz. Çocuk işçiliğini en çok tarımda, sanayide ve sokakta görüyoruz. Bu nedenle öncelikle sokakta çalışan çocukları minimize edilmesi gerekir. Bu sorunun çözümü tüm kurum ve kuruluşlarının ortak katılımı ve desteğiyle çözülebilir. Çocuklarımızı sokaktan kurtarıp, eğitime ve spora kazandırıyoruz. Mersin'de öncelikli olarak çöp toplayan çocuklarla ilgili geniş bir çalışmamız var. Bunlarla ilgili mobil ekiplerimiz Türkiye'ye örnek çalışmalara imza atıyorlar. Bundan sonrada çocuk işçiliği ile mücadelemiz sürecektir" dedi.

FOTOĞRAFLI

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Büyüklere afişli uyarı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı