Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Büyükler Mevlüt'ü istiyor

Paris St. Germain’le Fransa Kupası’nın kazanmanın mutluluğunu yaşayan milli futbolcu Mevlüt Erdinç, Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe’den resmi teklif aldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

23 yaşındaki futbolcunun ağabeyi ve basın sözcüsü Ramazan Erdinç, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaraylı yöneticilerinin kendisini aradığını; ancak bu tekliflere olumlu yanıt vermediklerini söyledi.

Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’na katılan Erdinç, “Mevlüt’ün önceliği bir sezon daha Paris’te kalıp, ardından İngiltere’ye gitmek. M.United, Chelsea ve Bayern Münih Mevlüt’ü istiyor. PSG, iyi para verilmesi durumunda bu transfere izin verecek. Mevlüt, İngiltere’de kendisini ispatladıktan sonra Türkiye’de üç büyük takımdan birinde forma giyecek.” dedi.

Ramazan Erdinç, özellikle Galatasaray'ın Mevlüt'ü transfer etmek için çok ısrarcı olduğunu belirtirken PSG yetkililerinin genç futbolcunun bonservis ücretini 17 milyon Euro olarak belirlediklerini söyledi. Mevlüt Sochaux'dan PSG'ye 8 milyon Euro bonservis bedeli ile transfer olmuştu.

PSG TARAFTARI MEVLÜT’Ü ÇOK SEVİYOR

Mevlüt'ün Fransa'da çok sevildiğini söyleyen Ramazan Erdinç, "PSG kötü bir sezon geçirdi. Ama kupa zaferi onları kendine getirdi. Taraftarın tepkisi de bir ölçüde dindi. PSG taraftarı kupa zaferinde Mevlüt’ün çok önemli bir katkı sağladığını düşünüyor." dedi.

HIDINK YÖNETİMİNDE A MİLLİ TAKIMDA BANKO OYNAYACAĞINA İNANIYOR

Mevlüt’ün tüm planlarının A Milli Takım’da direk oynamak üzerine olduğunu kaydeden Ramazan Erdinç, "Gus Hidink yönetiminde Mevlüt başarılı olacaktır. Kendisini milli takımda da ispatlayacaktır." dedi.

M.UNITED, B.MUNİH VE CHELSEA MEVLÜT’Ü İSTİYOR

Avrupa'nın önde gelen kulüplerinin Mevlüt'le ilgilenmesiyle ilgili olarak ise Ramazan Erdinç, "Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Avrupa basını Mevlüt’ün Bayern Münih, Manchester United ve Chelsea’nin gündeminde olduğunu yazıyor. Bu kulüplerin yetkilileri Mevlüt için, temasta bulunuyor. Mevlüt’ün 2013 yılına kadar sözleşmesi var. Bu kulüpler sezon sonunda gerekli parayı verirlerse, PSG transfere izin vermek niyetinde. Ama bizim düşüncemiz Mevlüt, en azından bir sene daha Paris’te kalıp, daha da tecrübe kazanmasından yana. Bununla birlikte Mevlüt, kendini İngiltere futboluna daha yakın görüyor. Fiziksel özellikleri ve hızlı olması nedeniyle İngiliz futbolunda daha başarılı olacağına inanıyor." şeklinde konuştu.

G.SARAY, BEŞİKTAŞ VE F.BAHÇE MEVLÜT’Ü İSTİYOR

Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe'nin Mevlüt’ü transfer etmek için kendisini aradığını söyleyen Ramazan Erdinç, "Konuştuk ve onlara şu cevabı verdik; 'Mevlüt’ün kariyer planlamasında Türkiye yer ediyor” dedik. Türk takımlarında oynamak istiyor. Ancak önce Avrupa’da kariyerini şekillendirmek istiyor. Fransa’dan sonra İngiltere’ye gitmek istiyor olmazsa. Almanya ya da İtalya’yı düşünüyor. Bu liglerde kendini ispatladıktan sonra Türkiye’ye dönmeyi düşünüyor. Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş yakından izlediğimiz ve gurur duyduğumuz takımlar."

Erdinç ayrıca bir tarafa yakın durmadıklarını da kaydederken "Türkiye’ye gelmeye karar verdiğimiz de tercihimiz elbette üç büyük takımdan en iyi teklifi verenden yana olacak." dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz