GeriSpor Büyükler Ferdi Boks Şampiyonası bitti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Büyükler Ferdi Boks Şampiyonası bitti

Büyükler Ferdi Boks Şampiyonası bitti
refid:22057598 ilişkili resim dosyası

Erzurum'da düzenlenen Türkiye Büyükler Ferdi Boks Şampiyonası, oynanan final müsabakalarıyla sona erdi.

Kazım Karabekir Spor Salonu'nda 26 Kasım'da başlayan şampiyonada, 52 ilden 374 sporcu, farklı sıkletlerde şampiyonluk için mücadele etti.

Final maçıyla birlikte toplam 361 müsabakanın yapıldığı şampiyonada, altın madalya kazanan sporcuların isimleri şöyle:

49 kilo: Ferhat Pehlivan
52 kilo: Erdal İnanlı
56 kilo: Selçuk Eker
60 kilo: Fatih Keleş
64 kilo: Hüseyin Karslıoğlu
69 kilo: Abdulkadir Köroğlu
75 kilo: Erol Özkal
81 kilo: Burak Aksın
91 kilo: Bahram Muzaffer
91 kilo: Ali Eren Demirezen

Ayrıca, müsabakada en teknik boksör Bünyamin Aydın, en dövüşken boksör Onur Şifa, en centilmen boksör de Erol Özkan seçildi.

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, AK Parti Erzurum Milletvekili Adnan Yılmaz ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, şampiyonada dereceye giren sporculara madalyalarını verdi.

AK Parti Erzurum Milletvekili Yılmaz ile Büyükşehir Belediye Başkanı Küçükler'e de boks eldiveni hediye edildi. Erzurum'da düzenlenen müsabakanın kendisini maziye götürdüğünü ifade eden Yılmaz, 1978 yılında Atatürk Üniversitesi'nde okuduğu sırada düzenlenen şampiyonada Türkiye birincisi olduğunu ifade etti.

Bu arada, Federasyon Başkanı Gözgeç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, federasyon olarak düzenledikleri ve en iyi organizasyon olan Türkiye Büyükler Ferdi Boks Şampiyonası'nın pazartesi günü başladığını anımsatarak, şampiyonada sevgi ve kardeşliğin hakim olduğunu söyledi.

Vatandaşların şampiyonaya büyük ilgi gösterdiğini vurgulayan Gözgeç, “Bugün düzenlediğimiz müsabakayı bir sıkıntı olmadan tamamlıyoruz. Burada boksu sadece mücadele sporunun yanı sıra insanların az da olsa eğlenebileceği, bazı katkılarımızla birlikte daha ileriye götürmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle