GAZİANTEP HABERLERİ

Büyükelçiler, Gaziantep'te buluşuyor

DHA
14.09.2017 - 10:05Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEP, (DHA) - DÜNYANIN 187 ülkesine ihracat gerçekleştiren Gaziantep; TİM, Gaziantep Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi ve GAİB işbirliğiyle düzenlenen ve kent tanıtımına büyük katkılar sağlayacak olan 'Büyükelçiler Buluşmasına' ev sahipliği yapacak. 15-17 Eylül tarihleri arasında büyükelçilerin kente geleceğini belirten Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz, "Gaziantep’in sadece sanayi ve ihracat alanında değil, aynı zamanda gastronomi, kültür, inanç ve kongre turizmiyle de dünyaya açılması anlamında büyük önem taşıyor. Gastronomi turizmine de büyük destek olacak bu organizasyonun kente önemli katma değer sağlayacağını düşünüyoruz" dedi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri ev sahipliğinde büyükelçiler Gaziantep’te ağırlanacak. En fazla ihracat yapan iler sıralamasında beşinci sıradaki yerini koruyan ve dünyanın 187 ülkesine ihracat gerçekleştiren Gaziantep, TİM ve GAİB iş birliğiyle koordine edilen Büyükelçiler buluşmasına da ev sahipliği yapıyor. Dünyanın birçok ülkesinin büyükelçisi ve temsilcilerinin katılacağı buluşmanın üç gün süreceğini ifade eden Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz, buluşmanın Gaziantep’in tanıtımı içinde büyük önem taşıdığını sadece sanayi ve ihracatın değil aynı zamanda kent kültür kimliğinin de dünyaya açılacağını ifade ederek, "Türkiye İhracatçı Meclisimiz tarafından geleneksel hale getirilen büyükelçi buluşmalarının dördüncüsü 15-17 Eylül tarihleri arasında Gaziantep’te gerçekleştiriliyor. 187 ülke ile ticari ilişki içerisinde olan ve en fazla ihracat yapan beşinci il konumundaki Gaziantep’in üç gün boyunca birçok konudaki özelikleri büyükelçilerde anlatılacak, düzenlenecek olan gezi ve inceleme gezilerinde de kentimizin sahip olduğu tarihi ve doğal güzellikler gözler önüne serilecektir. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin tarafından sürdürülen 'Şimdi Gaziantep’e Gelme Zamanı' davetine de bir icabet niteliği taşıyan bu organizasyonda sanayici ve iş adamlarımız da büyükelçilerle değişik platformlarda bir araya getirilerek kentimizin ekonomisine katkıların arttırılması, bu organizasyon sonucunda Gaziantep’e her anlamda önemli bir katma değer sağlanması da hedefleniyor. TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi’ye böyle büyük bir organizasyonu Gaziantep’te bizlerle birlikte gerçekleştirdiği için ayrıca teşekkür etmek istiyorum" şeklinde konuştu.

Gaziantep’in bir dünya kenti olduğunu ve 187 ülkeye ihracat gerçekleştirdiğini de hatırlatan Abdulkadir Çıkmaz, büyükelçiler buluşmasıyla ilgili hazırlıkların tamamlandığını ve GAİB bünyesindeki dört ayrı birlik başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin organizasyon süresince büyükelçilere refakat edeceğini dile getirerek şöyle dedi:

"Gaziantep sahip olduğu değerlerle sadece Türkiye’nin değil aynı zamanda dünyanın da önde gelen kentlerinden birisi. En iyiyi üretmek ve dünya pazarlarında aktif oyuncu rolü oynamayı başaran Gaziantep’in sahip olduğu tarihi ve turistik dokunun da büyükelçiler vasıtasıyla dünyaya tanıtılması elbette büyük önem taşıyor. Diğer taraftan gastronomi turizminin gelişmesi ve Gaziantep’in bu yolla da önemli katkılar alabilmesinde büyükelçiler buluşması önemli rol oynayacak. TİM ve GAİB işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan bu buluşmayla ilgili gerekli hazırlıklar tamamlanmış olup Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in de büyük desteklerini görmekteyiz. Şahsım ve üyelerimiz adına her ikisine de teşekkür ediyoruz. GAİB bünyesindeki dört birliğimiz başkan ve üyeleriyle bu organizasyon süresince büyükelçilerimize eşlik ederek organizasyonun başarıyla sonuçlanması için büyük çaba gösterecekti.  Büyükelçiler buluşmasının kentimize önemli katma değerler sağlamasını diliyorum."

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Gaziantep haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Gaziantep haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Büyükelçiler, Gaziantep'te buluşuyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:30
 • Guneş
  07:09
 • Öğle
  12:27
 • İkindi
  15:08
 • Akşam
  17:25
 • Yatsı
  18:53
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı