« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Büyükelçiden milli sporculara yemek

Türkiye'nin Londra Büyükelçisi Ünal Çeviköz, 2012 Londra Olimpiyatları'nda mücadele edecek milli sporculara akşam yemeği verdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Büyükelçilik rezidansındaki yemeğe Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Başkonsolos Ahmet Demirok, federasyon başkanları ve yetkilileri ile büyükelçilik görevlileri katıldı.
Büyükelçi Çeviköz, AA'ya yaptığı açıklamada, Türkiye'nin en kalabalık sporcu kafilesiyle Londra Olimpiyatları'na katıldığını anımsatarak, “Böyle bir katılımın Londra'da gerçekleşiyor olmasından çok mutlu ve gururluyuz. Kafilemizi bugün burada ağırlamak istedik. Güzel bir beraberlik oldu. Sporcularımızda çok büyük bir heyecan görüyorum” diye konuştu.

Londra Olimpiyatları'nda milli sporculardan çok madalya beklediğini belirten Çeviköz, şunları kaydetti:
“Hepsi kendi branşında başarılı olabilecek sporcular. Rakam vermek çok zor. Boks, güreş, halter gibi geleneksel olarak madalya aldığımız branşlar var. Ben bu defa atletlerimizin de başarılı sonuçlar alacağını düşünüyorum. Birçok branşta başarılı sporcularımız var. Bugün olimpiyat köyünü sayın bakanımızla beraber ziyaret ettik. Bütün sporcular büyük bir heyecanla karşılaşacakları anı bekliyorlar.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler