GeriBasketbol Büyükelçi özel ürettiği balı 12 Dev Adam'a ikram etti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Büyükelçi özel ürettiği balı 12 Dev Adam'a ikram etti

Büyükelçi özel ürettiği balı 12 Dev Adam'a ikram etti
refid:29981285-spot ilişkili resim dosyası

Berlin Büyükelçisi Karslıoğlu ziyaretine gelen 12 Dev Adam'a büyükelçilik binasının çatısında kendisinin özel ürettiği balı ikram etti. Büyükelçi “Kendi özel üretimim olan organik bal size maçlarda güç verecek” dedi.

Eurobasket 2015 Şampiyonası'nda Türkiye grup maçlarını yarından itibaren Berlin'de oynayacak. Berlin'e önceki gün gelen milli takım heyeti dün Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu'nu ziyaret etti. Karslıoğlu oyunculara maçlarda başarılar dilerken, kendi üretimi olan balı ikram etti. Büyükelçi Karslıoğlu “Büyükelçilik binasının çatısında özel ürettiğim bal. Bu sezonun ilk mahsulü. Tamamen organik. Kendi özel üretimim olan organik bal size maçlarda güç katacak” dedi.

Büyükelçi özel ürettiği balı 12 Dev Adama ikram etti

Basketbolcular ikram edilen balı milli takım doktorunun izniyle yedi.


İLK MAÇ İTALYA İLE YARIN
Şampiyonaya Türk Milli Basketbol takımı ilk maçını yarın İtalya ile oynayacak. Saat 18.00'de başlayacak maç öncesi açıklamalarda bulunan Milli Takım Koçu Engin Ataman, İtalya'nın dışarıdan çok şut atan bir takım olduğunu belirterek “İtalya takımında NBA'nın çok ciddi oyuncuları var. Çok zor bir maç bizi bekliyor. Bizim tek dayanağımız takımımızın enerjisi, gençliği ve hazırlık maçlarında ortaya koyduğu savunmayla İtalya'yı düzen dışına çıkartmak. Sert bir basketbolla maçı kazanmaya çalışacağız. Bireysel yetenekleri üst düzeyde olan çok oyuncuları var. Dış adamları çok iyi şut atıyor. Pivotları da dışarı çıkıp şut atabilen bir takım. Çok sayıda üçlük atış kullanıyorlar. Bizim de çok genç bir kadromuz var. İlk maç ve çok önemli bir maç. Ben de çocukların göstereceği performansı merak ediyorum. Her koşulda maçı kazanmak için sonuna kadar mücadele edeceğiz” dedi.


ÜÇÜNCÜLÜK HEDEF
Ataman grupta İspanya ve Sırbistan'ın çok güçlü takımlar olduğuna işaret ederek “Gerçekçi baktığınız zaman İspanya ve Sırbistan'ın turnuvanın en güçlü ve şampiyonanın da favorileri arasında görüyoruz. Biz ilk üçün içende yer almak için tabi ki direk rakiplerimiz İtalya ve Almanya'yı yenerek başlarsak turnuvaya, iyi bir avantaj olur. Her iki takımla yapacağımız maçlarda alınacak tersi sonuçta da turnuvanın sonu anlamına gelmez. Çünkü öyle bir gruptayız ki; özellikle beş takımda birbirini yenecek güçtü. Sürprizler de olur. İspanya ve Sırbistan çok güçlü görünse de biz, İtalya ve Almanya da her an ekstra galibiyetler alabiliriz. Galibiyetle başlamak hem moral hem de puanlama açısından önemli. İtalyan gazetelerini okuyorum. Onlarda aynı şeyi düşünüyor” değerlendirmesinde bulundu.

Büyükelçi özel ürettiği balı 12 Dev Adama ikram etti

Büyükelçi Karslıoğlu, 12 Dev Adam'la hatıra fotoğrafı da çektirdi.

DOĞUŞ'UN SAKATLIĞI OLUMSUZ ETKİLEYECEK
Ataman son anda sakatlanıp kadrodan çıkarılan Doğuş'un sakatlığı ile ilgili ise şunları söyledi:“Biz Doğuş'a ciddi bir rol vermiştik. Doğuş çok önemli rol üstlendi. Doğuş'un sakatlığı bu turnuvaya gelmeyen Ömer Aşık'tan daha önemli bir kayıp. Ömer'in eksikliğini kapattık. Semih, Oğuz ve Furkan ile bu eksiklik giderildi. Doğuş'un son dakikada sakatlanması bizi biraz değişikliğe itecek. Kartal'a onun yerine alacağız. Galatasaray'da olduğu gibi Sinan'ı da oyun kurucu pozisyonda oynatabiliriz. Bu bizim hazırlık maçlarında denemediğimiz bir yöntemdi.”


BERLİN'İ SEYİRCİ İÇİN SEÇTİK
Engin Ataman, grup maçlarının Berlin'de oynamasının seyirci açısından büyük avantaj olduğunun altını çizerek “Maçların Berlin'de oynanması bizim için büyük avantaj. Kendimizi evsahibi gibi görüyoruz. Çok ciddi anlamda destek olacak. Bizim için çok ciddi bir avantaj. Bunun için de grup maçlarını özellikle Almanya'da oynamak istemiştik. Berlin ve diğer şehirlerden gelecek seyirciler bizi destekleyecek” dedi. Galatasaray ile Alba Berlin arasında Berlin'de oynanan son maçta sarı kırmızılı taraftarların çıkardığı olayların hatırlatılması üzerine Ataman “Milli maçta herkesin Türk milli takımını en iyi şekilde destekleyeceğini düşünüyorum” dedi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle