Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Büyükçekmece'de kayık alabora oldu: 2 ölü, 1 kayıp

  AA
  19.07.2015 - 23:31 | Son Güncelleme: 19.07.2015 - 23:43

  İstanbul Büyükçekmece açıklarında 6 kişinin bindiği kayığın alabora olması sonucu 2 kişi yaşamını yitirirken, 3 kişi kurtarıldı. Kayıp 1 kişinin bulunması için başlatılan arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Öte yandan, Hayatını kaybeden Fatih ve Kayhan Çileli'nin yüzme bilmedikleri ve amca çocukları olduğu ortaya çıktı. Çileli'nin kendisine ait sosyal paylaşım sitesinde yazdığı not ise dikkat çekti. Çileli’nin, ölümünden 5 saat önce yayınladığı mesajında ‘Bu tekne batar’ iletisi, adeta ölümünü önceden hissetti yorumlarına neden oldu.

  Alınan bilgiye göre, Güzelce sahilinden gezmek için 4 metrelik kayıkla denize açılan ikisi amca çocuğu 6 arkadaş, kayığın alabora olması sonucu denize düştü. Çevredeki balıkçıların yardımıyla 3 kişi kurtarılırken, 3 kişi kayboldu. İhbar üzerine olay yerine Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı arama kurtarma ekipleri sevk edildi. Helikopter desteğinin de sağlandığı aramalarda dalgıçlar da kayıpları bulmak için çalışma başlattı.

  Kuzenler el ele

  Yaklaşık 1 saat süren çalışmaların ardından 2 kişinin cesedine ulaşıldı. Hayatını kaybeden Fatih ve Kayhan Çileli'nin yüzme bilmedikleri ve amca çocukları olduğu ortaya çıktı.

  Dalgıçlar, Fatih ve Kayhan'ın cesedini el ele tutuşmuş vaziyette bulduklarını belirtti. Bu arada denize açılmadan önce bazı balıkçıların, kayığın küçük olması nedeniyle gençleri uyardığı öğrenildi.

  Kayıp 1 kişinin bulunması için başlatılan arama çalışmaları sürüyor.

  Büyükçekmecede kayık alabora oldu: 2 ölü, 1 kayıp

  ‘BU TEKNE BATAR’ DEDİĞİ KAYIKTA CAN VERDİ

  Kazada, kuzeniyle birlikte can veren Fatih Çileli'nin kendisine ait sosyal paylaşım sitesinde yazdığı not ise dikkat çekti. Çileli’nin, ölümünden 5 saat önce yayınladığı mesajında ‘Bu tekne batar’ iletisi, adeta ölümünü önceden hissetti yorumlarına neden oldu.

  Büyükçekmecede kayık alabora oldu: 2 ölü, 1 kayıp


  Etiketler: Büyükçekmece , kayık
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı