İSTANBUL HABERLERİ

Büyükçekmece Belediyesi'nden ücretsiz mamografi

DHA
29.03.2016 - 10:59Son Güncelleme :
DHA

İSTANBUL,(DHA) BÜYÜKÇEKMECE Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü işbirliğiyle halk pazarlarında kadınlara yönelik mamografi çektirmeleri için kampanya başlattı.
"MEME KANSERİ KADER OLMASIN"
40- 69 yaşları ağırlığında ki kadınları bilinçlendirme amaçlı başlatılan kampanyada ‘Meme Kanseri Kaderiniz Olmasın’ sloganıyla yola çıkan ekip, Büyükçekmece de kurulan halk pazarlarını gezerek kayıt aldı. Ücretsiz gerçekleştirilecek olan Mamografi taramasında erken teşhis hayat kurtarır düşüncesiyle kadınlara bilgi verildi.
ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR
Büyükçekmece Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü işbirliği ile başlatılan kampanya ile örnek bir projeye imza attı. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Kanserde erken teşhis hayat kurtarır. Halkımızı bilinçlendirmek ve gereklilik dahilinde önlem almak için çalışmalarımız devam edecek” dedi.

(FOTOĞRAF)
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Büyükçekmece Belediyesi'nden ücretsiz mamografi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 10 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükçekmece Belediyesi'nden ücretsiz mamografi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı