"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

Büyük Zafer’in 90. yıldönümü

DÜNYA tarihinin hiç bir emsal gösteremediği Mustafa Kemal’in önderliğinde milletimizin ve ordumuzun el ele, omuz omuza vermesiyle fedakâr ve vefakâr Türk kadınının emsali görülmemiş desteğiyle Müdafaa-i Hukuk zemininde Kuvay-i Milliye ruhuyla, birlik ve beraberlik anlayışıyla Millî Mücadele gücünün şahlanışıyla, Ulusal sınırlarımızın kutsal belgesi Misak-i Millî temelinde tam bağımsızlık, özgürlük ve yurtta barış, dünyada barış bilinciyle;

emperyalist, saldırgan ve sömürgeci güçlerin işgâline ve dayattıkları Sèvres planına son verildiği ve vatan topraklarımızdan kovulduğu; eşsiz nitelikteki Cumhuriyetimiz’in kendi aklımızı kullanma özgürlüğümüzün çağdaşlik ve uygarlik yolumuzun temelinin atıldığı; 30 Ağustos 1922’de kazanılan Büyük Zafer’in 90. yıldönümü milletimizin birliği, devletimizin tekliği ve ülkemizin tümlüğü, Ortadoğu’daki saldırgan ve sömürgen müstevlilerin siyasî emellerine alet edilmemesi ve bölge barışının korunması için, Gazi Kemal Atatürk’ün; Mustafa Kemal’den Atatürk’e giden yolu anlatan büyük Nutku’nun 10. Yıl Nutku’nun ve gençliğe seslenişi’nin bilinciyle hepimize birinci vazifemizi hatırlatması dileğiyle kutlu olsun!
Dursun ATILGAN

 

WC bilgisi

 

Anıttepe’deki Jandarma Tesisleri’ne düğüne gittiğinde tuvaletlerdeki pisliği gündeme getiren okur Füsun Varlığan’a, Jandarma Genel Komutanlığı’ndan yapılan sözlü açıklamada şu bilgi verildi:
“İlk önce gösterdiğiniz hassasiyet için size teşekkür ederiz. Bu tür hizmetleri yapan firma firmanın (taşeron) işinde aksaklıklar olmuş olabilir. İlgili firma yetkilileri ikaz edildi, bundan sonra böyle bir aksaklık yaşayanmayacağını ümit ediyoruz.”

“İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır.”
(Hacı Bektaş Veli)

X