« Hürriyet.com.tr

Büyük yarış devam ediyor

Hürriyet Otoyaşam olarak bu yıl 4’üncüsünü düzenlediğimiz ’Türkiye’nin en beğenilen otomobilleri’ yarışması ’Otobil’de oylama tüm hızıyla sürüyor. Bu hafta tanıtımlara Küçük A, Küçük B ve MPV sınıfından yeniden başlıyoruz.

Hürriyet Haber
X
KÜÇÜK A SEGMENTİ ADAYLARI

CITROEN C1

Fransız Citroen’in en küçük modeli olan C1, şirin tasarımı ve küçük boyutları ile dikkat çekiyor. Bir şehir içi otomobilinden beklenebilecek her şeyi karşılayan C1’in biri benzinli biri dizel olmak üzere iki farklı motor seçeneği bulunuyor. 1.0 litre hacmindeki benzinli motor 68 beygir maksimum güç üretiyor. 1.4 litrelik dizel motor seçeneği ise 54 beygir güç üretiyor. Tek donanım paketi ile satılan C1, küçük boyutlarına rağmen 4 kişi için yeterli iç hacim sunuyor.

PEUGEOT 107

Fransız Peugeot’un en küçük aracı 107, markanın diğer modellerinde de kullanılan geniş hava girişi sayesinde gülümseyen bir yüze sahip. Küçük boyutları ile şirin bir şehir otomobili olan 107 geniş iç mekanı ile dikkat çekiyor. 1.0 litre 68 beygir benzinli ve 1.4 litre 54 beygir dizel motor seçeneklerine sahip olan 107 Trendy isimli tek donanım seçeneği ile satılıyor. Ayrıca 2Tronik isimli hem otomatik hem de manuel olarak kullanılabilen şanzıman opsiyonel olarak sunuluyor.

KIA PICANTO

Dünya otomotiv pazarlarına sunduğu modellerle, zorlu bir rakip olduğunu ortaya koyan Güney Koreli Kia, Türkiye’de de ürün gamını çeşitlendirdi ve Picanto modeliyle küçük segmentte de yerini aldı. Küçük boyutları sayesinde, park manevraları daha kolay bir hal alıyor. Kia’nın ’B’ segmentindeki temsilcisi Picanto’nun 1.1 litre hacimli ve 65 beygir güç üretene bir motoru bulunuyor. Advance ve Comfort olmak üzere iki donanım seçeneğine sahip olan araçta otomatik vites seçeneği de bulunuyor.

HYUNDAI ATOS

En küçük Hyundai modeli olan Atos, şirin bir tasarıma sahip. Koreli üreticinin artırdığı kalite anlayışını küçük sınıfa yansıtan model olan Atos, tek motor ve donanım seçeneğine sahip. 1.1 litre hacmindeki küçük motor 63 beygir güç üretiyor. Bu motor araca yeterli performansı sunarken düşük yakıt tüketimi de sağlıyor. GLS ve Style olmak üzere iki farklı donanım seviyesine sahip olan Atos’ta otomatik vites seçeneği de bulunuyor.

Kaynak:

Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Hem büyüleyici hem de ucuz sekiz ülke
Hafta sonu Hafta sonu
Hafta sonunun olmazsa olmazı: Adalar
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Sibirya'da her geçen gün büyüyen gizemli krater!
Yeme&İçmeYeme&İçme
Bayramlık Alaçatı tavsiyeleri