Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Büyük taraftar

Ligin ilk derbisi Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında oynandı. Derbi 2-2 eşitlikle sonuçlanırken takımlar 1' er puana razı oldular.

Geceyi damgasını Fenerbahçe taraftarı koydu. Futbol teröristleri maçın 2. dakikasında İnönü stadının demir kapılarını kırarak içeri girdiler. Belki kendilerine göre haklı oldukları durum vardı ama bunun yeri İnönü stadı değildi. O görüntüleri gördüğümde şok oldum ve dua aettim her hangi bir olay çıkmasın diye. Büyük bakın tekrar söylüyorum büyük hatta en büyük Beşiktaş taraftarları bu oyuna gelmedi. Tüm Beşiktaş taraftarını canı gönülden tebrik ediyorum. Onlara helal olsun.
 
Bu olayın ardından Türkiye Futbol Federasyonu bakalım ne tür bir karar verecek. Bence şike soruşturmasından veremediği cezayı bu sefer kesmeli. Bir olay yaşansay dı bunun altından nasıl kalkacaklardı. İlla li destinin kırılması mı gerekiyor. Takip edeceğim, bakalım TFF ne karar verecek. O stada bu şekilde giren Fenerbahçe taraftarı gerçek taraftar mı ? Bu şekilde yaparak takımlarına zarar vermiyorlar mı? Kimsiniz ki stada eşkiya gibi giriyorsunuz. Emniyette ki karşılığı bunun gasptır. Siz bizleri asla gaza getiremezsiniz. Bu söylediklerim milyonlarca Fenerbahçe taraftarına değil sadece takımlarına zarar veren o eşkiyalardır.
 
Derbi maçı beklenen düzeyde asla oynanmadı. İki takım da cılız bir iki gol pozisyonuna girfi o kadar. Zaten ülkemizde de aman aman top oynayan tek bir takım bile yok. Düşünün ki lige en kötü başlangıcı yapan Beşiktaş dün akşam Fenerbahçe' yi yense 2. sıraya yükselecekti. Bu da ligimizin kalitesini ortaya koyuyor.
 
Carvalhal haftalardır Simao' ya tahammül ediyor. Dün geçen haftalara nazaran daha iyi oynadı. Müthiş ve/veya yılın golüne imzasını attı. Golden sonra da kendisini görene aşk olsun. Fernandes ve Guti' ye kesik atan Carlos bu puan kaybının en büyük mimarıdır. Guti' den sonra şimdi de kafayı Fernandes' e taktı. Orta sahanın en verimlisi, kötünün en iyisi olan Fernandes' i kadroya bile almadı. Yerine oynayanlara değil tepkim, sadece onu daha verimli gördüğüm için söylüyorum.
 
Fenerbahçe her zaman Beşiktaş' a karşı şansı iyi oynuyor. Alex diz kapağı ile gol atıyor ve en komedisi Cristian gibi bir oyuncu serbest vuruştan Beşiktaş ağlarını buluyor, gelde gülme.
Kaybedilen 2 puan gerçekten lig açısından oldukça önemli olsa da, bu lig benim açımdan hiç de öenmli değil. TFF' nin ve yayıncı kuruluşun kafasına göre at koşturduğu bu ligi Beşiktaş, isterse 9. bitirsin, isterse şampiyon gerçekten dediğim gibi hiç umurumda bile değil.
 
Hadi bakalım hayırlısı olsun. Bursaspor' la yaşanan husumet inşallah Fenerbahçe ile yaşanmaz. Maça dair yazılacaklardan çok, ben büyük Beşiktaş duruşunu gösteren o büyük Beşiktaş taraftarını alkışlıyorum. İnanın herkes bu taraftarı alkışlamalı. SİZLERE HELAL OLSUN.
 
Maçın 3 kahramanı

1- Beşiktaş taraftarı
2- Beşiktaş taraftarı
3- Beşiktaş taraftarı
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI