Futbol Büyük takımlar futbolcuları ayartıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Büyük takımlar futbolcuları ayartıyor

Manisaspor Başkanı Kenan Yaralı, büyük takımların futbolcularını ayarttıklarını iddia ederek, isyan etti.

Radyospor’da yayınlanan “Aydın Cingöz ile Haber Aktif” programına katılan Yaralı,  sert açıklamalar yaptı.

UFUK CEYLAN’I SATABİLİRİZ
Kaleci Ufuk Ceylan’ın Galatasaray ya da Fenerbahçe’ye transfer görüşmeleri yaptıklarını ancak anlaşamadıklarını ifade eden Yaralı, “ Fenerbahçe ve Galatasaray’dan bu futbolcu için teklif geldi ama anlaşamadık. Transfer dönemi devam ediyor. Futbolcunun önünü tıkamak gibi amacımız yok. Kulübün çıkarları doğrultusunda transferi gerçekleşebilir. Ufuk’u satabiliriz” dedi.

ÜÇ BÜYÜKLER FUTBOLCUNUN AKLINI ÇELİYOR
Manisaspor Başkanı Kenan Yaralı, Ufuk Ceylan’ın  önümüzdeki sezon serbest kalacağı hatırlatılınca, bu konu hakkında ve geçmişte yaşanan olaylarlara ilişkin çok çarpıcı açıklamalar yaptı.

Kenan Yaralı: “Futbolcuların bir yıl sözleşmesi kaldığında hele birde bu futbolcunun geleceği parlaksa ve çıkış yapmışssa büyük kulüpler tarafından akıllarının çelinmesi etik değil. Büyük takımlar futbolcuya bir takım vaatler vererek akıllarını çeliyorlar. Bu doğru değil, onlar bu ülkenin takımıysa bizde bu üykenin bu ligin bir takımıyız” dedi.

BİZİ SAF DIŞI BIRAKMAYA ÇALIŞIYORLAR
Ufuk Ceylan’ı transfer zetme girişimlerinin geçen yılın sezon ortasında başladığını söyleyen Yaralı, “Zaten bu transferi sezon ortasından beri başlatarak işi bitirmeye çalıştılar. Lig devam ederken görüşmeler yapıldı. Bu hiç doğru değildi. Bizim kulüp olarak hiç mi hakkımız yok. Büyük takımların futbolcuları futbolcu da bizimkiler futbolcu değilmi? Her futbolcunun 3 büyük takımda oynama hayali var. Bu nedenle üç büyük takım transfer sürecinde Anadolu kulübünü saf dışı bırakmaya çalışıyorlar” diye konuştu.
 
ÖNCE YÖNETİCİLER KENDİNİ TERBİYE ETSİN
Transfer yöntemleri nedeniyle futbolcularından verim alamadıklarını söyleyen Yaralı: “Bu takımların menajerleri ve aradaki menajerler futbolcunun kafası karıştırılıyor bu durumda  futbolcumuzdan verim alamıyoruz. Holosko’da, Selçuk’ta bu oldu. Önce yöneticilerin kendini terbiye etmesi gerekir.Kulüpler Birliği toplantısında bu olayları anlatacağım. Bu adam ayartmaktadır ve futbolcular ayartılıyor. Adam gibi oynayalım bu işi. Ön palan çıkan futbolcuların aklını çelerek transfer etmek etik değil. Biz futbolcu çıkartıyorsak bizim günahımız ne! Biz iyi adam yetiştireceğiz sonra gelip bu çocukları götürecekseniz ama lafa geldimi herkes çok düzgün” diye isyan etti.

UFUK’TA AYARTILDI
Ufuk Ceylan’ı almak isteyen bir takımın oyuncuyu ayarttığını söyleyen Yaralı sözlerine şöyle devam etti: “Takım ismini vermeyeceğim ama Ufuk’u ayartmaya çalıştılar. Olası bir transfer görüşmesinde bu kulübün önüne bu yaşananları getirceğim. Gelip sen benim futbolcumu ayartıyorsun. Tükiye’de herkes paranın esiri olmuş, paranın peşinden koşuyorlar. Bıraksınlar futbol oynayalım. Geçen sezon biz bu yüzden ligden düştük. Selçuk’un, Burak’ın, Koray’ın  aklını çeldiler. Herkes bir taraftan bize girdi. Ayrıca bu şekilde davranan futbolcuda dürüst değildir. O zaman gitsin kardeşim.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle