« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Büyük rezalet

Sahaya giren taraftarları polis tribüne çıkardı. 42. dakikada Ali Eren sarı kart görünce ortalık karıştı. Kapalı tribünden 7 taraftar sahaya inip, hakemin üstüne yürüdü. Polis, Vali Erol Çakır'ın açıklamasına rağmen saldırganları tribüne geri gönderdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
VALİ'YE RAĞMEN

Beşiktaş-G.Birliği maçında büyük bir rezalet yaşandı. Maçtan önce İstanbul Valisi Erol Çakır'ın, ‘‘Olay çıkaranlar bundan sonra maçlara giremeyecek’’ açıklamasına rağmen sahaya girip, hakemin üzerine yürüyen ve olay çıkaran 7 kişilik bir Beşiktaş taraftarı, dışarı çıkarılmak şöyle dursun, güvenlik güçleri tarafından tribüne geri gönderildi.

ANONSUN ARDINDAN

Şeref tribününden karşılaşmayı izleyen Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Fikret Ünlü ve İstanbul Valisi Erol Çakır'ın gözleri önünde yaşanan olay şöyle gerçekleşti. Hakem Ali Aydın, maçın 42. dakikasında rakibine sert giren Ali Eren'e sarı kart gösterdi. Aydın, bu olaya tepki gösteren taraftarların kötü tezahüratı nedeniyle anons yapılmasını istedi.

CEZA YERİNE ÖDÜL

Yapılan anonsun ardından, kapalı tribünden atlayan 7 taraftar, bir anda sahaya girerek oyunun durmasına neden oldu. Güvenlik güçleri, saldırganlara müdahale etti. Ancak Sinan Engin ve Beşiktaşlı futbolcuların isteği üzerine dışarı çıkarılmak ve haklarında işlem yapılmak yerine maçı izlemek için kapalı tribüne geri gönderildi.

ÖZDEMİR AÇIKLADI

Karşılaşma sonrası İstanbul Emniyet Müdürü Hasan Özdemir ilk yarıda sahaya giren siyah beyazlı taraftarların durumu hakkında şunları söyledi: ‘‘Hakeme saldırmak isteyen 7 kişi derhal etkisiz hale getirilmiş ve tutuklanmıştır. Yasal işlemleri başlattık. Bu kişiler bundan sonra maçlara giremeyecektir.’’

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler