Teknoloji Haberleri

  Büyük rekor: 2 günde 13 milyon iPhone 6S satıldı

  Hürriyet Haber
  29.09.2015 - 13:19 | Son Güncelleme:

  Apple'ın en yeni telefonları iPhone 6S ve iPhone 6S Plus, satışa çıktığı ilk haftasonunda rekora imza attı ve 2 günde 13 milyon satmayı başardı.

  Apple, kendi internet sayfasında iPhone 6S ve iPhone 6S Plus satış rakamlarını paylaştı. Buna göre geçen yıl satışa çıktığı ilk haftasonu 10 milyon satan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ın rekorunu geride bırakan şirket, bu rakamı 13 milyona çıkarmayı başardı. Yani 48 saatte (172800 saniyede) saniye başına düşen iPhone satışı 75'i buldu.

  Büyük rekor: 2 günde 13 milyon iPhone 6S satıldı İŞTE KARŞINIZDA iPHONE 6S VE iPHONE 6S PLUS

  Apple İcra Kurulu Başkanı (CEO) Tim Cook, yaptığı açıklamada; "Olağanüstü rakamlarla gerçekleşen iPhone 6s ve iPhone 6s Plus satışları Apple tarihinin daha önceki ilk hafta sonu satış sonuçlarını geçmiştir" dedi.

  Piyasa değerine göre dünyanın en değerli şirketi olan Apple'ın hisse senedi performansı Nasdaq Bileşik Endeksi gibi kuruluşları etkileme gücüne sahip. iPhone için ekipman üreten tedarikçi şirketler de işlerinin büyük bölümü için Apple'a sırtlarını dayamış durumda.

  Büyük rekor: 2 günde 13 milyon iPhone 6S satıldı APPLE’DAN MİNİK CANAVAR: iPAD MINI 4!  TÜRKİYE'YE GELİŞ TARİHİ VE FİYATLAR BELLİ OLDU

  Apple’ın yeni akıllı telefon modelleri iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın Türkiye’deki satış fiyatı ve tarihi açıklandı. Apple Türkiye’den yapılan açıklamaya göre iPhone 6s modelleri, 16 Ekim’de Türkiye’deki kullanıcılara sunulacak.

  Fiyatlara gelince...

  Büyük rekor: 2 günde 13 milyon iPhone 6S satıldı

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı