Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Büyük oyuncu

FUTBOLUN güzelliği bu.. Belki de bu yüzden çok seviyorum.. Ne kadar hayal kırıklığı dolu bir sezon geçirseniz de önünüze bakmayı başardığınız anda keyif alacak bir şey bulabiliyorsunuz..

Nihat’ın şık golü, ikinci golde İbrahim’in güzel asisti mesela.. Ligin mücadele açısından üst düzeyde ama ofansif anlamda fazla zevk vermeyen takımı Manisaspor karşısında Beşiktaş’ın konsantrasyon sorunu yaşayacağını bekleyenler yanıldı. Tıpkı Diyarbakırspor maçında olduğu gibi futbolcular kötü geçirilmiş bir sezonun sonunda taraftarlarından özür dilemek için çok mücadele ettiler.. Ters bir hareketle sakatlanan Rıdvan’a geçmiş olsun diyelim.. Ama üzülmesin, iyileştikten sonra Gökhan Gönül ve Sabri’yle birlikte o bölgenin en önemli isimlerinden biri olacak Rıdvan..
Nihat güzel bir gol attı. Çok istekliydi. Sakatlığını tamamen atmış gözüktü. Yeni sezona da böyle girerse Beşiktaş ofansif yönünü de güçlendirir. Çünkü Nihat gezinen bir forvet. Ve böyle forvetleri hiçbir savunma sevmez.. Bobo’ya çok boş alan oluşturuyor. Tello ve Tabata için kararsızım. Çok inişli çıkışlı oynuyorlar.. Sıkıntıları varsa giderilmeli.. Yoksa oynadıkları bölgenin hakkını vermeliler.
Bursa’yı huzursuz etti
Yeni sezonda Beşiktaş takım olarak maç kazanma özelliğini sürdürürse şampiyonluğa ortak olabilir. Ama şampiyon olması için Nihat, Bobo, Tabata, Tello, Holosko gibi oyuncularının en az 7-8 maçı kurtarmaları gerek.. Derler ya, büyük takım kötü oynadığı zaman kazanan takımdır, diye.. Bu yıldızlara da, büyük futbolcu transfer konuşurken gösterdiği eforu, maç kurtarmada da gösteren futbolcudur, denmesi gerekir..
Denizli’yi bir yönden tebrik etmek gerek.. Daha önceki yıllarda benzer periyodu yaşayan takımlar son haftalara doğru önüne gelene yenilirdi. Beşiktaş gösterdiği performansla Bursaspor’u huzursuz etti. Tıpkı Trabzonspor’un Fenerbahçe’yi huzursuz ettiği gibi..
Bundan güzel bir son da olmazdı zaten bu sezon için.. Bekleyelim görelim..
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI