« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Büyük onur

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Türk Futbolu'nun unutulmaz isimlerine Üstün Hizmet Madalyası veriliyor

Turgay Şeren, Süleyman Seba, Can Bartu, Lefter Küçünandonyadis ve Fatih Terim gibi ünlü spor adamları mart ayı içinde bu şerefe ulaşacak. Ayrıca bazı kulüplere de ‘‘Üstün Hizmet Madalyası’’ nın verileceği öğrenildi.

Türk futboluna emeği geçen ve aktif yaşamlarını sürdüren unutulmaz sporculara ‘‘Üstün Hizmet Madalyası’’ verilecek.

Galatasaray ve Milli Takımın sembol kalecisi ve Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı Turgay Şeren, Beşiktaş Kulübü Başkanı Süleyman Seba, Fenerbahçe ve Milli takımın unutulmaz yıldızları Can Bartu, Lefter Küçükandonyadis ve Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim bu isimlerden birkaçı.

UYGUNDUR DEDİ

Hırvatistan Cumhurbaşkanının yemin törenine katılan Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Fikret Ünlü, uçak yolculuğu sırasında, Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'e bu konudaki çalışmalarını anlattı.

Demirel kendisine ‘‘Uygundur’’ cevabını verdi.

Sporcuların dışında bazı kulüplere de en genç mart ayı içinde bu hizmet madalyalarının verileceği öğrenildi.

Çalışmalar sırasında 100'e yakın ismin tesbit edildiği ancak bunların büyük bir bölümünün elemeden geçeceği bildirildi.

LİSTENİN BAŞINDAKİLER

Bakan Fikret Ünlü'nün çalışmalarıyla Üstün Hizmet Madalyası verilmesi uygun görülen isimlerin başında Turgay Şeren, Süleyman Seba, Can Bartu, Lefter Küçükandonyadis ve Fatih Terim bulunuyor.

Cumhurbaşkanlığı daha kolay

Genel Yayın Yönetmenimiz Ertuğrul Özkök, Zagrep'te konuştuğu Hikmet Çetin'e, ‘‘Beşiktaş başkanlığı için hazır mısınız’’ diye sordu. Çetin ise ‘‘Cumhurbaşkanlığı daha kolay. Her hafta tribüne çıkıp ağırlığını göreceksiniz’’ diye cevap verdi.

Geçtiğimiz Perşembe günü Kuruçeşme Divan'da Rahmi Koç, Hikmet Çetin, Süleyman Seba, Hasan Arat ve Metin Keçeli'nin yemekli toplantısında Koç ile Çetin arasında ilginç bir diyalog yaşandı. Bu diyaloğun büyük bir bölümü Hürriyet'in dünkü manşetinde çıktı. Ancak dışarıya sızmayanlar da vardı. İşte bunlardan bazıları:


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler