GeriFutbol Büyük ödül Giggs'e
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Büyük ödül Giggs'e

Büyük ödül Giggs'e

Monte Carlo'da geleneksel olarak her yıl düzenlenen ve bu yıl 9. gerçekleşen Golden Foot (Altın Ayak) organizasyonunda büyük ödülün sahibi belli oldu.

Her yıl büyük ilgi gören ve çok sayıda ünlü sporcunun yer aldığı ödül töreninin galası dün akşam  gerçekleşti.

Geçen dönemlere oranla bu yıl ki ilgi oldukça fazlaydı.  Dünyanın dört bir yanından 326 bin kişi bu ödülün sahibini belirlemek için oylarını kullandı. Oylama sonucunda "Golden Foot"ta Manchester United'ın tecrübeli yıldızı Ryan Giggs, ödülün sahibi oldu. Düzenlenen galada ünlü futbolcu Giggs, Monte Carlo'da ödülünü Monaco Prensi Albert II'den aldı.

ADAYLAR KİMLERDİ

Uluslararası düzeyde yıldız isimlerin yer aldığı yarışmada 10 aday şu şekildeydi;

David Beckham (İngiltere)
Gianluigi Buffon (İtalya)
Iker Casillas (İspanya)
Didier Drogba (Fildişi Sahilleri)
Samuel Eto'o (Kamerun)
Ryan Giggs (Galler)
Carles Puyol (İspanya)
Raúl González Blanco (İspanya)
Xavi Hernández (İspanya)
Javier Zanetti (Arjantin)

TÜRK GAZETECİ KEŞAPLI DA OY KULLANDI

Uzun yıllar İtalya'da Rai Tv ve Sky tg24 gibi önemli medya kuruluşlarında görev alan, Türkiye'de ise Lig TV'nin İtalya temsilcisi olan Dündar Keşaplı da organizasyonun gerçekleştirildiği 2003 yılından bu yana özel jüride görev alan gazeteci, Giggs'i ilk tebrik edenler arasında yer aldı./images/100/0x0/55eb0ee7f018fbb8f8a850a0

İtalyan spor medyasında büyük saygınlığı olan, "Golden Foot"un da daimi jüri üyesi olarak yarışmada Türkiye'yi en iyi şekilde temsil eden ve daha önce jüri başkanlığı da yapan Keşaplı, aynı zamanda AIPS ve İtalya Olimpiyat Komitesi ile Roma Spor Yazarları Derneği Yönetim Kurulu üyeliği görevinde bulunuyor.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle